Grupa Marki 2020

Stowarzyszenia Grupa Marki 2020
05-270 Marki; ul. Andersa 2

grupa@marki2020.pl
601 861 021

Znani artyści dla mareckich dzieci

MIkołajCo łączy Katarzynę Glinkę, Martę Żmudę-Trzebiatowską, Pawła Domagałę, Jacka Łuczaka, Grzegorza Wonsa, Andrzeja Andrzejewskiego, Michała Lewandowskiego i Szymona Kusarka? Teatr Kwadrat, w którym pracują. Ale nie tylko. Znani i lubiani artyści  postanowili słowem oraz czynem wesprzeć doroczny projekt charytatywny „Św. Mikołaj mieszka w Markach”. Słowem, bo nagrali z tej okazji film, który możecie obejrzeć w internecie (TUTAJ), czynem – bo postanowili obdarować dzieci z ubogich mareckich rodzin i kupić im prezenty na Gwiazdkę.

W ten sposób po raz ósmy rozpoczęliśmy projekt, dzięki któremu każdej zimy sprawiamy radość ponad setce przedstawicieli najmłodszego pokolenia. I tak też – dzięki Waszej hojności – będzie w tym roku. Mamy bowiem 108 listów z marzeniami, które teraz czekają na tych, którzy chcą je spełniać. Często ich treść chwyta za serce – dzieci pisały m.in. o ciepłych butach, kurtce czy pampersach dla siostry. Nieocenionym partnerem naszej akcji jest Ośrodek Pomocy Społecznej, który – jak co roku – pomógł w zbiórce listów oraz w grudniu wesprze dystrybucję prezentów.

Mechanizm pozostaje bez zmian: osoba o wielkim sercu kontaktuje się z koordynatorem i wybiera list(y). Potem jest czas na realizację i zapakowanie tych marzeń. Gdy prezent jest gotowy, odbiera go koordynator. Ostatni etap to dostarczenie prezentów – prawdopodobnie w ostatnim przedświątecznym tygodniu. Za logistykę przedsięwzięcia odpowiada organizator – Grupa Marki 2020, a przede wszystkim Kasia i Marcin Dąbrowscy. Nasi koordynatorzy proszą chętnych o kontakt esemesowy (509 191 488) – obiecują, że oddzwonią do każdego zainteresowanego (od 8 do 16 pracują na paliwo do sań św. Mikołaja).  Swój akces można też zgłaszać za pośrednictwem Facebooka lub e-mailowo (marcin-dabrowski@tlen.pl).

- Cieszę się, że tak znamienite osoby zechciały wesprzeć projekt, któremu całym sercem kibicuję od ośmiu lat. Serdecznie dziękuję ekipie Teatru Kwadrat. Składam też podziękowania wszystkim darczyńcom, koordynatorom oraz pracownicom Ośrodka Pomocy Społecznej, bez których sprawienie gwiazdkowej radości dzieciom byłoby niemożliwe – mówi Jacek Orych, burmistrz i jeden z ojców mareckiego Św. Mikołaja, który objął tegoroczną edycję honorowym patronatem.

 Link do filmu TU

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 56, generowano: 0,533s)