PO w Markach

Koło Platformy Obywatelskiej RP
w Markach

kontakt@marki-platforma.org
511 077 631

Znamy kalendarium prawyborów

Przewodnicząca komisji wyborczej w PO Hanna Gronkiewicz-Waltz przedstawiła w czwartek kalendarium prawyborów. Głosować pocztą będzie można do 18 marca, przez Internet – w dniach 19-25 marca. 26 marca komisja wyborcza ustali wyniki głosowania, a wyniki poznamy 27 marca.

1 marca rozpocznie się dystrybucja partyjnej gazety „POgłos”, razem z kartą do głosowania w prawyborach.

Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że w kampanii obowiązują pewne standardy etyczne. Zakazane jest atakowanie kandydata z naruszeniem zasad etyki i współżycia społecznego oraz powodującego naruszenie jego dóbr osobistych. Członek Platformy, który naruszy ten przepis, poniesie odpowiedzialność dyscyplinarną przewidzianą w statucie partii.

Prawo wyborcze przysługuje każdemu z członków PO, który jest zarejestrowany w centralnym rejestrze partyjnym do 16 lutego. Jedno głosowanie będzie wykluczać drugie. Gdy wyborca zdecyduje się głosować pocztą, wraz z kartą będzie musiał zwrócić kopertę z hasłem umożliwiającym głosowanie przez Internet, poinformował poseł Jakub Rutnicki.

- Platforma jest pierwszą partią, która decyduje się w tak demokratyczny wewnętrznie sposób wybierać swojego kandydata na najwyższy urząd w państwie ? powiedział poseł PO Sławomir Nowak. Poseł dodał, że PO będzie zachęcać konkurentów politycznych ? Lewicę , PiS – do tego, aby nie bali się wewnętrznej demokracji w swoich formacjach i by chcieli ?słuchać swoich dołów partyjnych, aby pozwolili swoim członkom wypowiedzieć się chociażby w taki sposób jak my to proponujemy?.

Nowak ocenia, że prawybory to „logistycznie potężne przedsięwzięcie”. – Dzisiaj wszystko wskazuje na to, że Platforma jest jedyną formacją polityczną, która na tak potężną akcję jest gotowa się zdobyć i podołać temu. Bardzo byśmy chcieli, aby również nasi konkurenci polityczni, oprócz złośliwego wyśmiewania się , podszytego jednak zazdrością, kiedyś zdecydowali się na takie odważne posłuchanie własnych członków. Być może to też byłaby ciekawa rywalizacja: Lecha Kaczyńskiego z Jarosławem Kaczyńskim na przykład, albo ze Zbigniewem Ziobrą. Może byłoby to odświeżające również dla tych formacji, bo dzisiaj to te partie mają problemy same ze sobą, a nie Platforma – dodał Nowak.

Gronkiewicz-Waltz przedstawiła w Sejmie skład komisji do spraw prawyborów – sama została jej przewodniczącą. W skład komisji weszli ponadto posłowie: Krystyna Skowrońska, Iwona Śledzińska-Katarasińska, Teresa Piotrowska, Sławomir Nowak i Tomasz Tomczykiewicz, a także senator Małgorzata Adamczak.

W prawyborach PO bierze udział dwóch kandydatów: Radosław Sikorski i Bronisław Komorowski.

źródło: http://www.platforma.org

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 54, generowano: 0,539s)