Komentarze: 1

 1. Mieszkaniec pisze:

  A ja się zastanawiam w jakim celu ten przybytek urzędniczy istnieje.
  W zeszłym roku byłem podczas zmiany pracy – jedna firma upadła, miałem w niedługim czasie podjąć pracę w kolejnej. Aby dopełnić formalności i odebrać należny zasiłek udałem się do filii Urzędu Pracy w Radzyminie.
  Wchodzę do pokoju gdzie rejestrują nowych bezrobotnych, a tam pracownica siedzi znudzona i ogląda sobie paznokcie. Zmierzyła mnie złowrogim spojrzeniem, i natychmiast zaczęła przekonywać aby się nie rejestrował (to chyba taka ich forma walki z bezrobociem). Ja stanowczo zaprotestowałem, wiec przystąpiła do wypełniania ankiety, pytała o różne rzeczy, kserowała dokumenty i dała do podpisania jakiś formularz. Nie wiem skąd wzięła część danych (totalne bzdury), ale już ne chciałem jej zajmować czasu – wszak przerwałem jej czynność oglądania paznokci. Podpisałem, i tylko na odchodne zapytałem czy może chce moje CV skoro to oni mają mi szukać pracy. Pani stwierdziła stanowczym głosem że oni CV nie chcą!
  Poszedłem do drugiego pokoju na tzw. profilowanie. Tam rozmowa była już sympatyczniejsza, siedząca tam Pani poprawiła wszystkie błędy w formularzu jakie jej wskazałem (będące działem jej koleżanki) i na koniec ponownie zapytałem czy chcą moje CV – i ponownie odpowiedź że on CV nie chcą. Dowiedziałem się ponadto, że przysługuje mi teoretycznie cały wachlarz narzędzi pomocowych w poszukiwaniu pracy, ale praktycznie to oni już pieniędzy nie mają i może coś się ruszy po nowym roku. A i tak jako mieszkaniec Marek jestem „na końcu” bo pierwszeństwo mają bezrobotni z gm. Radzymin oraz Dąbrówka bo to tereny wiejskie, i to im się należny pierwszym pomoc.
  Po wszystkim taka mnie naszła refleksja – jak ono mają szukać pracy bezrobotnym, skoro ich nic poza kserowaniem świadectw pracy nie interesuje. Wręcz wciskałem im CV, a oni bronili się rękami i nogami. Ich się nie powinno przenosić, a zlikwidować. Efekt dla bezrobotnych byłby ten sam, a ile by zaoszczędzono pieniędzy publicznych na ich istnieniu.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 61, generowano: 0,531s)