Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Złóż wniosek w sprawie 500+

Wypełnienie dokumentów w sierpniu zapewni ciągłość wypłaty świadczeń.

1 sierpnia, od godz. 8.00, w dziale świadczeń Ośrodka Pomocy Społecznej w Markach (Lisa Kuli 5A), można składać wnioski o 500+ na nowy okres świadczeniowy. Obecnie jest wypłacane rodzicom ponad 4 tys. mareckich dzieci.

- Marki są młodym miastem, liczba mieszkańców, także tych najmłodszych, szybko rośnie, dlatego starannie przygotowaliśmy się do nowej edycji rządowego programu – mówi Magdalena Rogalska-Kusarek, szefowa Ośrodka Pomocy Społecznej w Markach, który odpowiada za realizację tego przedsięwzięcia w naszym mieście.

Wiele wskazuje na to, że kumulacja wniosków nastąpi w drugim miesiącu wakacji. Ich złożenie w sierpniu zapewni bowiem ciągłość wypłacenia świadczenia. Wówczas wypłata nastąpi do 31 października.

„Złożenie wniosku we wrześniu spowoduje, że ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego i jego wypłata za październik i listopad nastąpi nie później niż do 30 listopada. W przypadku gdy wniosek zostanie złożony w październiku, przyznanie i wypłata świadczenia wychowawczego za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31 grudnia” – informuje resort rodziny, pracy i polityki społecznej.

I dodaje:

„Należy więc pamiętać, że wskutek złożenia wniosku później niż w październiku, prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące w ramach obowiązującego okresu zasiłkowego”.

Wniosek można złożyć osobiście (OPS Marki, Lisa Kuli 5A), listownie za pośrednictwem Poczty Polskiej (adres jak wyżej) lub przez internet. W tym ostatnim przypadku rodziny mają do wyboru cztery kanały online. Wśród nich: ministerialny Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia, Profil Zaufany, PUE ZUS oraz bankowość elektroniczną.

- Tych, którzy mają taką możliwość, zachęcamy do wykorzystania kanałów elektronicznych – podkreśla Magdalena Rogalska-Kusarek.

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 62, generowano: 0,550s)