Zielone dla zawracających – Echo Podwarszawskie nr 16

Po wielu skargach zmieniono sygnalizatory na skrzyżowaniach alei Piłsudskiego w Markach.
Dotychczasowe światła dla skręcających zezwalały na jazdę wyłącznie w lewo. Wielu kierowców nie znając tej zasady zakładało, że skoro można skręcać w lewo, to można też zawracać. Tak w świetle przepisów nie jest. Dotychczasowe rozwiązanie na alei Piłsudskiego było znacznym utrudnieniem dla wielu osób, ponieważ – ze względu na usytuowanie przy drodze licznych instytucji – konieczność zawracania jest bardzo częsta.
Ostatnio Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zainstalowała na skrzyżowaniach sygnalizator z podwójną strzałką. Górna strzałka skierowana jest w lewo, a dolna w dół. Oznacza to, że ten sygnalizator dotyczy skręcania w lewo i zawracania jednocześnie. Gdy jest wyświetlany sygnał zielony, można zgodnie z przepisami wjechać za ten sygnalizator (czyli na skrzyżowanie) i skręcić w lewo albo zawrócić.

stroja


Echo Podwarszawskie zaprasza do lektury nowego wydania pod adresem:
www.gazetaecho.pl

W numerze:
– Na łyżwy do Wołomina
– Obligacje na poprawę budżetu
– Kronika policyjna
– Będzie krócej, za to taniej?
– Biała sobota w szpitalu
– Szpital ma się dobrze?
– Zielone dla zawracających
– Straż na straży Wołomina
– Marcovia ma 85 lat
– Wypadki, wypadki, wypadki
– Radzymińska wahadłowo

Komentarze: 1

  1. DorotaR. pisze:

    szkoda tylko, że te światła są takie krótkie. Ostatnio byłm 5 i czekałam przez trzy zmiany świateł. Gratulacje dla pomysłodawcy. Polecam próbę skręcenie w lewo codziennie od ok 16.30. Ćwiczy umiejętnośc opanowania i wystawia na próbę kulturę osobistą.
    Pozdrawiam.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 50, generowano: 0,535s)