Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Zdrowy Przedszkolak

Zdrowe i szczęśliwe dziecko to marzenie każdego rodzica. Jest to marzenie, którego realizację należy z całych sił wspierać. Dziś już z pewnością wiemy, że ogromny wpływ na zdrowie i rozwój dzieci, zwłaszcza tych w wieku przedszkolnym, ma właściwe żywienie. To od rodziców, ale również od personelu przedszkolnego i szkolnego, zależy jak dzieci będą się odżywiać.

Dlatego należy podejmować i wspierać działania, które mogą wpłynąć na poprawę zarówno świadomości, jak również wiedzy na temat prawidłowego żywienia i jego wpływu na rozwój dzieci w wieku przedszkolnym i szkolno-przedszkolnym.

12 marca w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Markach odbyła się konferencja „Zdrowy przedszkolak. Jak odżywiać dziecko?” zorganizowana przez Urząd Miasta Marki oraz Fundację Instytut Medycyny Integracyjnej, inicjatora ogólnopolskiej kampanii „Zdrowy Przedszkolak.org.”, promującej naturalną dietę w przedszkolu. Konferencja była skierowana przede wszystkim do osób odpowiedzialnych za tworzenie jadłospisów przedszkolnych i szkolno-przedszkolnych oraz dyrektorów placówek oświatowych, ale również do rodziców

Podczas konferencji poruszono takie tematy jak wpływ odżywiania na powstawanie chorób cywilizacyjnych (otyłość, cukrzyca, nowotwory), jak uchronić przed nimi nasze dzieci, a także jak odżywiać dziecko w zgodzie z najnowszą wiedzą z zakresu żywienia człowieka. Co kryje się w przetworzonej żywności? Przedstawiono przykłady zmian w jadłospisach dzieci przedszkolnych, a także porady zdrowych, budujących odporność posiłków dla dzieci.

W trakcie przerwy odbyła się degustacja zdrowych, naturalnych posiłków m.in. ciast z mąki orkiszowej (ciasto ze szpinakiem, ciasto ze śliwkami i żurawiną, ciasto marchewkowe), a także kanapek z past zrobionych z fasoli, soczewicy oraz z sera białego ze szpinakiem.

Pragnę serdecznie podziękować darczyńcom, którzy ufundowali nagrody dla uczestników konferencji:

Volta catering,ATKAN, Bionica, Owocnia. Szczególne podziękowania dla naszych lokalnych firm: Piekarni Klementynka oraz Jaskini Solnej Eden .

Mam nadzieję, że problemy poruszone na konferencji były dla Państwa cenne. Po tak dużej frekwencji mogę obiecać, że na pewno temat zdrowego odżywiania będzie kontynuowany. Jednocześnie deklaruję ze swej strony wsparcie w każdym działaniu na rzecz promocji zdrowego odżywiania i zdrowia wśród dzieci.

Sylwia Matusiak

Zastępca Burmistrza Miasta Marki

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 61, generowano: 0,561s)