Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Zdobyliśmy środki na defibrylator dla OSP

Ochotnicza Straż Pożarna w Markach otrzymała defibrylator oraz torbę ratowniczą dzięki środkom pozyskanym z Funduszu Sprawiedliwości.

Miasto Marki otrzymało dofinansowanie w wysokości 99% kosztów zakupu defibrylatora oraz torby ratowniczej, deski ortopedycznej i szyn do stabilizacji poszkodowanego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach. Środki pochodzą z konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

W ramach ogłoszonego konkursu można było złożyć wniosek o zakup wyposażenia i urządzenia ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa. Ministerstwo Sprawiedliwości na ten cel przeznaczyło 100 mln złotych. O wsparcie mogły ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego. Za ich pośrednictwem sprzęt ratowniczy trafi do poszczególnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

O tym, jak ważna jest powszechna dostępność do defibrylatorów przekonaliśmy się w Markach w miniony piątek, kiedy to mężczyzna zasłabł na przystanku autobusowym. Dzięki akcji ratunkowej z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego zamontowanego na budynku urzędu miasta poszkodowanemu udało się przywrócić akcję serca.

Zadanie współfinansowano ze środków Funduszu Spójności, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

logotyp MS MF

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 55, generowano: 0,516s)