Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Zdobyliśmy środki na defibrylator dla OSP

Ochotnicza Straż Pożarna w Markach otrzymała defibrylator oraz torbę ratowniczą dzięki środkom pozyskanym z Funduszu Sprawiedliwości.

Miasto Marki otrzymało dofinansowanie w wysokości 99% kosztów zakupu defibrylatora oraz torby ratowniczej, deski ortopedycznej i szyn do stabilizacji poszkodowanego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach. Środki pochodzą z konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

W ramach ogłoszonego konkursu można było złożyć wniosek o zakup wyposażenia i urządzenia ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa. Ministerstwo Sprawiedliwości na ten cel przeznaczyło 100 mln złotych. O wsparcie mogły ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego. Za ich pośrednictwem sprzęt ratowniczy trafi do poszczególnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

O tym, jak ważna jest powszechna dostępność do defibrylatorów przekonaliśmy się w Markach w miniony piątek, kiedy to mężczyzna zasłabł na przystanku autobusowym. Dzięki akcji ratunkowej z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego zamontowanego na budynku urzędu miasta poszkodowanemu udało się przywrócić akcję serca.

Zadanie współfinansowano ze środków Funduszu Spójności, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

logotyp MS MF

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 51, generowano: 0,516s)