Zbiórka parafialna na Ząbkowskiej

Dnia 22 marca 2009 roku w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła odbyła się zbiórka parafialna na rzecz Maćka Jastrzębskiego, mieszkańca Marek.

Zbiórka odbyła się dzięki uprzejmości proboszcza księdza Dariusza Gugała oraz księdza Pawła Kalinowskiego. Środki finansowe, zebrane dzięki szczodrości parafian, zostały przekazane tego samego dnia rodzinie Państwa Jastrzębskich. Całodzienną zbiórkę na wszystkich mszach poprowadził Paweł Jaczewski wraz z ministrantem Andrzejem (niestety nazwiska nie znamy) z parafii, natomiast przy zbiórce po mszy wieczornej pomagały Katarzyna Ziemiańska-Dec oraz Maria Krzyżanowska. Zebrane środki zostaną przekazane na leczenie Maćka.

Każdy, kto chciałby wesprzeć Maćka, może wpłacić dowolną kwotę na konto: 08 1240 1066 1111 0000 0006 1694. Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową, ul. Przybyszewskiego 47, 01-849 Warszawa. Koniecznie z dopiskiem: „Maciek Jastrzębski”.

Przy przekazywaniu 1% podatku proszę pamiętać o wpisaniu nazwiska tej osoby w rubryce „inne informacje”. Nazwa: Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową 01-849, ul. Przybyszewskiego 47.

Nr konta: 08 1240 1066 1111 0000 0006 1694  KRS 0000079660

Parę słów o Maćku:

Maciek Jastrzębski, pełen życia, wiecznie uśmiechnięty, aktywny sportowo siedemnastolatek, tak jak jego rówieśnicy uwielbia grę w piłkę nożną. Od trzech lat profesjonalnie rozwija swoją pasję jako defensywny pomocnik w lokalnej drużynie piłkarskiej MTS Marcovia Marki. Jego koledzy z drużyny określają go jako upartego, bardzo wytrwałego i konsekwentnego w dążeniu do celu.

Trener mówi o nim: „Na boisku zawsze daje z siebie wszystko, nie znosi porażek i zawsze bierze do serca wszystkie przegrane walki jego drużyny”. Teraz życie zmusiło Maćka do rozegrania najważniejszego w dotychczasowej karierze meczu z bardzo groźnym przeciwnikiem: nowotworem złośliwym głowy (chordoma – struniak podstawy czaszki).

Radek Dec

Komentarze: 2

 1. Tadeusz_1972 pisze:

  Pełen szacunek. Serce rośnie, jak dzięki zaangazowaniu mieszkańców sprawa Maćka staje się coraz głośniejsza!

 2. Ikarus (TPM) pisze:

  Chciałbym wszystkim ofiarodawcom, tym którzy przekażą 1% podatku na leczenie Maćka podziękować oraz osoby, które wspierają Maćka duchowo serdecznie podziękować. Oficjalnie podziękowania powinny być jeszcze w niedzielę w Kaplicy. Chciałbym zaznaczyć również, że dzięki hojności Ludzi uzbieraliśmy bardzo dużo pieniędzy, co niezmiernie cieszy. Uzbierana kwota to bardzo dobry wynik w porówaniu z innymi mareckimi Parafiami, gdy brać pod uwagę ilość Mszy i liczebność danej Parafii. Bardzo dziękuję również za zrozumienie dla choroby Kolegi, które widziałem na Państwa twarzach, gdy prosiłem przy ambonie o ofiarę.
  Dla mnie zbieranie było wielką radością. Cieszyła ofiara każdej osoby, ale ja miałem satsfakcję z datków osób, które dzisiaj często są określane jako „nie budzące zaufania”. Często razem z datkiem było ciepłe słowo dla Maćka, często troska o Niego.
  To w sposób jednoznacznie pokazuje, że nie należy oceniać nikogo po wyglądzie (taka mała dygresja :D ). Bardzo cieszy, że ludzie nie są obojętni i potrafią się podzielić. Rodzice Maćka byli wzruszeni i bardzo dziękowali za pieniądze. Obecnie pomagają informacjami jakie sami zdobyli dziewczynie z Katowic, która 6 razy miała operację i nikt Jej nie powiedział, że tą chorobę można wyleczyć tylko we Francji. Niestety dziewczyna ma problem, bo została skierowana na leczenie w Polsce, które – jak mówi p Dariusz Jastrzębski, Tata Maćka – jest nieskuteczne.
  Bardzo cieszy również to, że Rodzice i sam Maciek nie są załamani i podejmują kroki, żeby Maciek był zdrowy. Chłopakowi bardzo pomaga w leczniu to, że grał w klubie piłkarskim, a co za tym idzie jest wysportowany i Jego organizm bardziej „stawia” się chorobie. Już w jutro jest zbiórka na leczenie Kolegi na stadionie Polonii Warszawa, która gra w Pucharze Ekstraklasy z Arką Gdynia, wstęp jest bezpłatny, natomiast przed wejściem będą stały osoby, które będą do puszek zbierały pieniądze dla Maćka.

  Jeszcze raz bardzo dziękuję

  Paweł Jaczewski (Ikarus)

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 49, generowano: 0,527s)