Zawody strzeleckie 62. WRDH „Wyssogota”

WyssogotaW działaniach nietypowych czujemy się jak ryba w wodzie, zatem z chęcią wzięliśmy udział w Zawodach Strzeleckich o puchar komendanta hufca Praga-Północ. Odbyły się one 8 października 2005 roku na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Żyrardowie. Zgromadziło się tam 68 harcerzy z różnych środowisk gotowych na ostre strzelanie. Naszą drużynę reprezentowała grupa dziewięciu harcerzy.
Odbyły się strzelania z broni pneumatycznej krótkiej i długiej oraz z karabinków sportowych kaliber 6 milimetrów. Atrakcją dla instruktorów było strzelanie z pistoletów sportowych.
Rywalizacja była ostra, każdy uczestnik chciał wystrzelać jak najwięcej punktów. Pod okiem sędziów z miejscowego klubu strzeleckiego przeszliśmy krótki instruktarz i grupkami rozpoczęliśmy strzelanie. O ile strzelanie z broni pneumatycznej nie sprawiało większych problemów to karabinki sportowe wymagały więcej uwagi. Zgranie przyrządów celowniczych , umiejętne pociągnięcie za spust a czasami nawet trafienie w tarczę sprawiało kłopoty. Jednak już po kilku próbnych strzałach każdy na tyle odnajdował się w roli sportowca, że osiągał zadowalające wyniki.
W klasyfikacji ogólnej IV miejsce zajął Michał Wysocki a VI miejsce zajął Paweł Stefaniak (uczniowie Zespołu Szkół nr 1). Dodatkowo w czasie strzelań prezentowana była wystawa modeli militarnych oraz odbywały się konkursy wiedzy harcerskiej i militarnej oraz najważniejszy ? Konkurs ?Rekonstrukcja umundurowania indywidualnego?. Przedstawiono szeroki wachlarz umundurowania od powstańców warszawskich, przez spadochroniarza amerykańskiego z frontu europejskiego, żołnierzy z okresu wojny wietnamskiej, lekarzy wojskowych, polskiego czołgistę aż po… wojownika prehistorycznego. Naszą drużynę reprezentowało trzech uczestników i jeden z nich, druh Mariusz Chmielewski zajął trzecie miejsce.
Imprezę miło wspominamy i czekamy na kolejne równie udane.

drużynowy

Wyssogota

Wyssogota

Wyssogota

Wyssogota

Wyssogota

Wyssogota

Wyssogota

Wyssogota

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 42, generowano: 0,504s)