Zawody lekkoatletyczne straży

W 1927 roku, w rocznicę Konstytucji 3 Maja, strażacy mareccy zorganizowali zawody lekkoatletyczne. Przebieg zawodów opisano w Przeglądzie Pożarniczym nr 19 z dnia 15 maja 1927 roku.

Autor notatki jest niestety nieznany. Warto zapoznać się z tekstem artykułu. Autor nie poskąpił nazwisk uczestników zawodów. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się więcej o ludziach którzy tworzyli naszą społeczność i budowali jej historię.

 

Może kolejne pokolenia odnajdą wśród nazwisk strażaków swoich przodków?

Antoni Widomski
Pro Memoria

Galeria

Komentarze: 1

  1. Zbigniew Paciorek pisze:

    Bardzo ciekawy dokument. Proszę zwrócić uwagę na fakt, że zawody odbywały się w dniu 3 maja – rocznicę uchwalenia najstarszej polskiej Konstytucji. Jest to kolejne źródło wiedzy o dziejach Marek z okresu międzywojennego, odnalezione i opublikowane przez badacza mareckiej historii Antoniego Widomskiego. Drogi Antoni gratulujemy i dziękujemy.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 78, generowano: 0,644s)