Zawodnicy UKS Struga na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych

Po trudnych eliminacjach i wyczerpujących treningach nadeszła pora na zaszczytny udział zawodników UKS Struga w kolejnych ważnych zawodach warcabowych. W dniach 24-28 kwietnia w Drzonkowie (Zielona Góra) odbyła się po raz XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych. Po dwóch etapach kwalifikujących do udziału w olimpiadzie nasze województwo reprezentowali tylko zawodnicy naszego klubu, a wśród nich:
1. Adrianna Koszewska
2. Julia Chalaba
3. Klaudia Adamczyk
4. Natalia Waś
5. Bartosz Mazurowski
6. Kacper Waś
7. Jakub Broma
8. Michał Muzaj
9. Mateusz Muzaj

Nasz zawodnik Jakub Broma dostąpił zaszczytu odczytania mowy rozpoczynającej zawody w duchu olimpijskiej rywalizacji. Rywalizacja toczyła się przez 7 rund w czasie 1,5h na zawodnika w czterech kategoriach: dziewcząt do lat 10, chłopców do lat 10, dziewcząt do lat 13 i chłopców do lat 13.

Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany do tego stopnia, że w kategorii chłopców do lat 10 od 2 do 7 miejsca o ostatecznej pozycji decydowały nie ,,duże” punkty przyznawane za zwycięstwo lub remis w partii ale ,,małe” punkty uzależnione od pozycji i siły przeciwnika.

Najlepszymi wynikami spośród naszych zawodników może pochwalić się Kacper Waś i Jakub Broma – odpowiednio III i IV miejsce w swojej kategorii. Podobnie jak w kategorii do lat 10 poziom był bardzo wyrównany. O ostatecznym miejscu zadecydowały już nie tylko duże i małe punkty, ale dodatkowe wartościowanie.

Brązowy medal Kacpra cieszy nas ogromnie. A oprócz sukcesu indywidualnego naszego zawodnika spotkały nas jeszcze inne wyróżnienia. Nasi zawodnicy odebrali też statuetki i dyplomy przyznane za zdobycie III miejsca w klasyfikacji klubowej oraz III miejsca w klasyfikacji województw. Gratulujemy!

Organizatorom nalezą się podziękowania za wyśmienite warunki jakie stworzyli do sportowej rywalizacji. Doceniamy i bardzo dziękujemy. Komfortowe warunki gry i bądź co bądź dobre rezultaty sprawiły, że Olimpiadę w Drzonkowie będziemy mile wspominać.

Agnieszka Ostrowska

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 61, generowano: 0,595s)