Biblioteka Publiczna

Biblioteka Publiczna
ul. Lisa Kuli 3,
22 781 11 44, biblioteka@marki.net.pl

Godziny otwarcia:
po wt cz pi: 11-18;
śr: 10-15; so: 9-13

„Zanim książka trafi do biblioteki”

Jak powstaje książka  i co się z nią dzieje zanim trafi do biblioteki  -to temat dzisiejszego spotkania z maluchami.  Zapoznaliśmy się też  z  etapami  powstawania książki a dzieci poznały zawody  takie jak : autor, pisarz, wydawca, korektor, ilustrator.

Naszymi gośćmi w dniu dzisiejszym były Osiłki z Niepublicznego Przedszkola „Smerfy” w Markach. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się też  do rozmowy o tym gdzie można kupić, a gdzie wypożyczyć książkę oraz jak należy się z nią obchodzić.  Dużą atrakcją była prezentacja ilustracji wykonanych w książkach dla dzieci z przed ponad 50 lat oraz porównanie ich z dzisiejszymi ,często ilustrowane komputerowo i.  Podczas zajęć  czytana była książeczka (perełka wśród dziecięcych książeczek  z 1975 roku) pt. Jarzębinka J. Tajcy,  a uczestnicy sami mogli poczuć się twórcami -  na zakończenie wykonały ilustrowaną opowieść w formie książeczki. Mamy nadzieję, że będzie ona miłą pamiątką dzisiejszego spotkania.

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 55, generowano: 0,526s)