Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Zamontowali barierki

barierki_pilsudskiego00Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zarządca Al. Piłsudskiego w Markach, rozpoczęła wzdłuż tej drogi montowanie barierek uniemożliwiających parkowanie aut na chodnikach.

Władze Marek jak i mieszkańcy zostali postawieni przed faktem dokonanym. GDDKiA nie poinformowała o zamiarze prowadzenia takich prac. Z uzyskanych informacji wynika, że powodem montowania barierek jest podniesienie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz ochrona wyremontowanych chodników.

Kilkunastu mieszkańców ze skargą przyszło do burmistrza miasta. Negatywnie odnoszą się do pomysłu stawiania barierek, szczególnie, że wiele punktów usługowych mieści się wzdłuż al. Piłsudskiego. Jednak zarządcą drogi jest GDDKiA i władze miasta nie mają wpływu na podejmowane przez tę instytucję decyzji. Mieszkańcy mogą skierować na piśmie do GDDKiA protesty. By poprzeć te działania władze miasta wystosują pismo do GDDKiA z prośbą o wyjaśnienie sytuacji.

jb

Komentarze: 5

 1. MIESZKANIEC MAREK pisze:

  TO JUŻ KOMPLETNIE ZABIJE I TAK SKROMNIE ISTNIEJĄCE BIZNESY ALE COOOO TAMM…………

 2. Robert Kowalski pisze:

  Cieszmy się,że tak zrobili,ponieważ przejscie chodnikiem lub przejazd rowerem,wózkiem z dzieckiem etc,jest czasem niemożliwa…zwłaszcza od ul.Teligi do ul.Stawowej..Kierowcy i mieszkańcy w tym miejscu za nic mają przepisy i szacunek do innych użytkownikow

 3. Alicja Górska pisze:

  Zarządcą drogi jest faktycznie GDDKiA, ale czy chodniki też do nich należą? Jeśli tak, to może niech je wyremontują zamiast montować barierki, które przecież niemało kosztują. Już zamontowane będą zasileniem budżetu złomiarzy. Nie wierzę, że zamontowali je samodzielnie i bez porozumienia z władzami miasta, a poza tym co to za tłumaczenie, że powodem montowania barierek jest podniesienie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Takie wąskie chodniki chyba powodują zagrożenie, ale dla pieszych, nie dla samochodów. Drugi powód montowania barierek jest jeszcze bardziej durny. Może wszyscy fruwajmy zamiast jeździć czy parkować, bo wtedy ochronimy drogi, mosty, wyremontowane chodniki i co tam jeszcze sobie wymyślą. Fajnie jest trwonić nie swoje pieniądze.

 4. Leon z Działek pisze:

  Ładnie tak wszystko zzrzucać na GDDKiA. Jakoś zimą chodników nie odśnieżają, naszemu burmistrzowi to chyba nie za bardzo przeszkadza. Syf na chodnikach, to norma – piach po zimie dotąd leży. Wysepki zostały zlikwidowane, też nikomu to nie przeszkadza, a efekt jest taki, że zamiast skręcać w prawo wszyscy jadą prosto – nawet autobusy ZTM. Swiatła – na skrzyżowaniu szkolnej z piłsudskiego – dla pieszych są tak ustawione, że nawet ludzie młodzi mają problemy z przejściem na drugą stronę ulicy, bo zaraz czwerwone się zapala. GDDKiA też to nie przeszkadza.

 5. Mateusz Nowak pisze:

  Podniesieniem bezpieczeństwa na ulicy Piłsudskiego w Markach i ochroną wyremontowanych chodników może być tylko obwodnica naszego miasta do której GDDKiA nie rwie się tak bardzo jak do montażu tych bezsensownych, trwoniących pieniądze barierek, które i tak oprócz utrudniania życia ludziom nie przyniosą żadnych efektów.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 60, generowano: 0,568s)