Zakaz wyprzedzania dla TIR-ów.

Z nieoficjalnych informacji uzyskanych w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że już wkrótce zostanie wprowadzony zakaz wyprzedzania dla samochodów ciężarowych (TIR-ów) na Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego. Informacje tę udało się potwierdzić w Urzędzie Miasta Marki. Wprowadzenie oznakowania mówiącego o zakazie wyprzedzania przez samochody ciężarowe zostało podyktowane wzmożonym ruchem ciężkiego transportu tranzytowego oraz jest konsekwencją działań radnych powiatowych na rzecz zmniejszenia natężenia ruchu samochodów ciężarowych przejeżdżających przez miasto Marki. Decyzja ta spowoduje upłynnienie ruchu poprzez wyeliminowanie blokowania dwóch pasów ruchu przez TIR-y i niewątpliwie ułatwi codzienne poruszanie się po mieście.

Sylwia Matusiak

Radna Powiatu Wołomińskiego

Zobacz także:

Stop dla tirów przejeżdżających przez Marki!
Marki przeciwko tirom!

Komentarze: 5

  1. Slawek pisze:

    Na drodze tej brak jest znaków podwyższających dopuszczalną prędkość powyżej 50km/h. Czy ktokolwiek w tym i TIR-y przestrzegają go ? Pędzą jak oszalałe. Największą prędkość osiągają na wysokości Legionowej, czyli przy szkole. Aż strach nieraz stać na chodniku, aby ich pęd nie wciągnął. Na ul. Legionowej jest zakaz wjazdu TIR-om. Czy to przeszkadza im tam jeździć. Sam znak nie poprawi bezpieczeństwa na tej drodze i nikt na niego nawet nie będzie zwracać uwagi. Musi dojść do tragedii i to przynajmniej katastrofy drogowej. Ale radni poprzez ustawienie znaku będą mieli odhaczony punkt – zapewnienie bezpieczeństwa.

  2. Jarosław pisze:

    Zgadzam się całkowicie z tym co pisze Sławek. dla mnie oczekiwanie na zielone światło na przejściu dla pieszych to prawdziwy horror. Nigdy nie wiadomo czy taka rozpędzona ciężarówka zdoła zatrzymać się w bezpieczny sposób przed przejsciem. Przy nagłym hamowaniu z dużej prędkości wszystko może się zdarzyć -nawet utrata panowania nad pojazdem. i wtedy tragedia gotowa. problemem nie jest jazda lewym pasem a raczej NADMIERNA PRĘDKOŚĆ znakomitej więkzości uczestników ruchu- i samochodów ciężarowych i osobowych…

  3. [...] Zakaz wyprzedzania dla TIR-ów [...]

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 65, generowano: 0,560s)