Biblioteka Publiczna

Biblioteka Publiczna
ul. Lisa Kuli 3,
22 781 11 44, biblioteka@marki.net.pl

Godziny otwarcia:
po wt cz pi: 11-18;
śr: 10-15; so: 9-13

Z widokiem na rodzinny dom – spotkanie autorskie

Serdecznie zapraszamy 8.02.2018 r. (czwartek) o godz. 18:00 na poetycki wieczór autorski Klaudii Natalii Jaissle.

Do 2009 roku mieszkanka Marek. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 2 w Markach im. Żołnierzy Armii Krajowej w Markach, studiowała w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW oraz w ramach Programu MOST na Uniwersytecie Jagiellońskim. W trakcie studiów zaczęła tworzyć krótkie formy poetyckie nazwane Kroplami (2009). Mieszka i pracuje w Dusseldorfie w Zachodnich Niemczech.

W 2013 r. wydaje zbiór poezji pt.:”Pomiędzy”, który odnosi się do doświadczeń emigracyjnych, jak i do stanu podróżowania, również w sferze duchowej. Cykle „Krople&Pomiędzy” zostały wydane w jednym tomie w Wydawnictwie Książkowym IBiS i były zaprezentowane jesienią 2015 r.w ramach VIII-ego Festiwalu Poezji Słowiańskiej. Spotkanie odbyło się w Domu Polonii oraz w Muzeum Literatury na Starym Mieście w Warszawie.

Wiosną 2017 r. w ramach XVII -ego Światowego Dnia Poezji UNESCO Klaudia Jaissle zaprezentowała swój drugi zbiór poezji pt.: „Widok” w języku polskim, niemieckim, francuskim i włoskim.

Festiwal Poezji Słowiańskiej i Światowy Dzień Poezji UNESCO odbyły się pod kierunkiem Aleksandra Nawrockiego – ich twórcy i organizatora przy współpracy Redakcji POEZJA dzisiaj, którego to czasopisma jest twórcą i redaktorem naczelnym.

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 59, generowano: 0,526s)