Akcja Katolicka

Akcja Katolicka
05-270 Marki, al. Piłsudskiego 93
503 385 959, akcja@marki.net.pl

Szanując przeszłość
- patrzymy w przyszłość.

Z Niepokalanowa do Marek…

„100 lat nadziei i miłosierdzia” to tytuł zainstalowanej (nie przypadkowo w 13. dniu lipca) wystawy poświęconej setnej rocznicy objawień w Fatimie.

Na ośmiu planszach zaprezentowane są wydarzenia związane z historią objawień i jej wpływu na rozwój kultu Niepokalanego Serca Maryi w Świecie.
Wcześniej ekspozycja gościła w klasztorze Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie. Marki są drugim etapem jej wędrówki po polskich parafiach.
Wystawa została celowo wyeksponowana na ogrodzeniu naszego kościoła, by swoim przesłaniem przemawiać do mieszkańców podążających do codziennych zajęć: pracy, szkoły…

Koszty związane z przejęciem wystawy zostały pokryte w całości ze środków finansowych Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii Św. Izydora w Markach, zostały one złożone jako ofiara na Dzieło Zawierzeń Maryjnych w klasztorze Ojców Franciszkanów.

Szczególne podziękowania składamy Panu Edmundowi Rozmarynowskiemu za bezinteresowny transport oraz Pani Darii Woźniak za profesjonalne zdjęcia.

Zapraszamy do oglądania wystawy w rzeczywistości.

Marek Kroczek, Prezes Akcji Katolickiej Marki

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 78, generowano: 0,579s)