XVI Mistrzostwa Polski w warcabach aktywnych

W sobotę 24 listopada w Zespole Szkół nr 2 w Markach odbyły się XVI Mistrzostwa Polski w warcabach aktywnych 64-polowych. To już tradycja i długa historia: marecki UKS Struga jest organizatorem i gospodarzem tej imprezy od 16 lat. I od samego początku zawody odbywają się w gościnnej ZS2 w Markach.

W 16. edycji Mistrzostw udział wzięło 72 zawodników. Turniej rozegrano w trzech kategoriach: open, juniorek do lat 13 i juniorów do lat 13, z wyłonieniem najlepszych zawodników do lat 16 (grających w kat. open), do lat 10 i 8 (z kat. do lat 13).

Zgodnie z regulaminem przedstawionym przez PZWarc turniej został przeprowadzony systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Sędzią głównym był Michał Suchecki.

Po rozegraniu wszystkich rund (z małą przerwą na obiad ufundowany przez UKS Struga) o godzinie 17:30 można było rozpocząć ceremonię końcową. Na uroczystość zakończenia Mistrzostw Polski przybyli goście: pan Arkadiusz Werelich – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Wołominie, przewodniczący komisji Edukacji, Sportu i Turystyki, pan Dariusz Pietrucha – Wiceburmistrz Miasta Marki oraz pani Anna Werelich – wicedyrektor ZS2 w Markach.

Sędziowie uroczyście ogłosili wyniki, zwycięzcy w poszczególnych kategoriach z rąk gości reprezentujących władze powiatu i Miasta Marki otrzymali dyplomy, medale i puchary ufundowane przez Starostę Wołomińskiego. Zgodnie z regulaminem zwycięzcy otrzymali również nagrody pieniężne – 100% wpisowego.

Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród pan Arkadiusz Werelich zamknął zawody, zapraszając na kolejne Mistrzostwa za rok. A oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

Open:
1. Filip Kuczewski (UKS Roszada Lipno)
2. Mateusz Niczyporuk (UKS Roszada Lipno)
3. Karol Cichocki (LKS Olymp Błonie)

Juniorki do lat 13:
1. Aleksandra Łukomska (UKS Komorzanka Komorze)
2. Joanna Stachowiak (UKS Roszada Lipno)
3. Agata Orłów (UKS Struga Marki)

Juniorzy do lat 13:
1. Dominik Rubaj (SIN Razem Świecie)
2. Michał Węgrzyn (OKS Sokół Wrocław)
3. Amadeusz Zyber-Moszak (UKS Roszada Lipno)

Najlepsza Juniorka do lat 8: Joanna Federak (MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki)
Najlepsza Juniorka do lat 10: Aleksandra Łukomska (UKS Komorzanka Komorze)
Najlepszy Junior do lat 8: Dawid Gotowski (MDK1 Bydgoszcz)
Najlepszy Junior do lat 10: Filip Gotowski (MDK1 Bydgoszcz)

Elżbieta Suchecka

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 51, generowano: 0,541s)