XLIV Drużynowe MP w warcabach w Markach

15 października 2019    22:25

W dniach 10-13 października b.r. w mareckim Centrum Konferencyjnym Sułtan odbywały się XLIV Drużynowe Mistrzostwa Polski w warcabach 100-polowych. Po ubiegłorocznym sukcesie (I miejsce) w Osiecznej (woj. Wielkopolskie), UKS Struga został zobligowany do organizacji kolejnej edycji Mistrzostw właśnie w naszym mieście.

Już w środę wieczorem przybyły drużyny reprezentujące najsilniejsze kluby warcabowe w Polsce. Od porannych godzin w czwartek rozpoczęły się wielogodzinne zmagania. 4-osobowe drużyny rozgrywały między sobą zacięte, nawet 5-godzinne mecze. Naszą drużynę reprezentowali Marta Bańkowska, Bogdan Bańkowski, Marcin Grzesiak i Paweł Suchecki. Niestety, tym razem nie udało im się powtórzyć sukcesu z ubiegłego roku - ostatecznie po zaciętej walce uplasowali się na IV miejscu. Drużynowym Mistrzem Polski 2019 w warcabach 100-polowych został Admirał Pcbest Szczecin, II miejsce wywalczył UKS Roszada Lipno, trzecie miejsce zdobyła reprezentacja UKS Lokator Gniezno.

W międzyczasie, w sobotę w późnych godzinach wieczornych zawodnicy rozegrali też XXIV Drużynowe Mistrzostwa Polski w warcabach 100-polowych błyskawicznych. Tu czas dla zawodnika na rozegranie wynosił tylko 3min + 2s dodawane po każdym posunięciu, toteż tempo gry było zawrotne.

Zwycięzcą w turnieju błyskawicznym została podobnie jak w turnieju głównym drużyna Admirał Pcbest Szczecin - występująca w imponującym składzie z 2-krotną Mistrzynią Świata Arcymistrzynią Natalią Sadowską, 6-tym zawodnikiem tegorocznych Mistrzostw Świata Arcymistrzem Martijnem van Ijzendoornem z Holandii, Arcymistrzem Aleksandrem Getmańskim z Rosji - od wielu lat należącym do ścisłej światowej czołówki, oraz z doświadczonym polskim Mistrzem Międzynarodowym Piotrem Chmielem. II miejsce w turnieju wywalczył LKS Olymp Błonie, trzecie LKS Czarna Damka Lututów.

Serdecznie gratulujemy zwycięskim drużynom, dziękujemy wszystkim zawodnikom za piękną, sportową walkę, a naszym warcabistom z UKS Struga, którym tak niewiele zabrakło do podium życzymy więcej szczęścia na kolejnych zawodach. Przy tak wyrównanym mistrzowskim poziomie gry o ostatecznej lokacie decydują obok umiejętności także inne czynniki, a wśród nich także łut szczęścia. Oby go nie zabrakło nikomu!