Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

XIII Memoriał Bercika

Niezwykły wyścig dla dużych i małych fanów „górali”

Memoriał Bercika to impreza, która na dobre weszła do sportowego kalendarza. Upamiętnia ona Huberta Manteuflla, mieszkańca Marek i tragicznie zmarłego kolarza, dla którego rower był pasją i stylem życia. W tym roku odbędzie się XIII edycja memoriału. Zapraszamy zarówno małych jak i dorosłych fanów jazdy na rowerze.
Najmniejsze dzieci będą się ścigać na odcinku 250 m., te starsze (od ósmego roku życia) ? na 5-kilomentrowej trasie. Dorośli rywalizują na dystansach standard (17 km) oraz sport (48 km).
„Trasa tegorocznej edycji Memoriału wiedzie w większości po śladzie trasy z 2017 roku, zmieniliśmy natomiast charakter trasy, przygotowując kilka niespodzianek. W tym roku możecie liczyć na sporo trudności. Omijamy co prawda Jezioro Kruczek i okrążający go uroczy techniczny singiel, ale dodaliśmy trochę elementów znanych z zawodów XC- kręte, szybkie i ciasne single sztywne podjazdy, często piaskowe oraz szybkie, nierzadko trudne zjazdy. Trasa Memoriału jest bardzo urozmaicona i często trudna technicznie. Czasami przypomina typowy, piaszczysty maraton, a miejscami techniczny wyścig XC. Startujący w poprzednich edycjach wiedzą, że należy ją traktować poważnie” – czytamy na stronie internetowej imprezy.

Oto program Memoriału Bercika

godz. 9.00 – 10:00 – wyścigi dla dzieci,
godz. 10.25 – ustawianie zawodników do startu w na dystansie Sport,
godz. 10.30 – start wyścigu do dystansu Sport,
godz. 10.45 – ustawianie zawodników do startu na dystansie Standard,
godz. 10.50 – start wyścigu do dystansu Standard,
godz. ok. 13.50 – zamknięcie trasy memoriału na wszystkich dystansach (po zakończeniu wyścigu przez zwycięzcę na dystansie SPORT),
godz. 15.00 – 16.00 uroczysta dekoracja.

Nowością w XIII Memoriale Bercika jest punktacja duathlon. W tej rywalizacji mogą wziąć osoby, które wystartują w biegu Nocny Marek (dystans 10 km) oraz w memoriale na dystansach standard lub sport.

Organizatorem imprezy jest Mareckie Stowarzyszenie Rowerowe, a współorganizatorem Urząd Miasta Marki.

LINK DO ZAPISÓW

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 68, generowano: 0,568s)