Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

XII Zlot Klubów Seniora Powiatu Wołomińskiego

21 czerwca 2012 roku w Klubie Jeździeckim „Galop” w Zielonce odbył się XII Zlot Klubów Seniora zorganizowany w ramach Porozumienia Domów i Ośrodków Kultury Powiatu Wołomińskiego. Patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Wołomińskiego Piotr Uściński. Głównym organizatorem tej potężnej imprezy plenerowej był Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego.

W XII Zlocie udział liczni goście – Burmistrz Zielonki Grzegorz Dudzik, Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk, Wójt Gminy Klembów Kazimierz Rakowski oraz Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Marki, Agnieszka Lużyńska. Starostwo Powiatowe reprezentował Andrzej Zbyszyński. Porozumienie Domów i Ośrodków Kultury Powiatu Wołomińskiego było reprezentowane przez Dyrektor MOK w Markach a zarazem przewodniczącą Porozumienia, Krystynę Klimecką, Dyrektor GCK w Dąbrówce Annę Maniecką, Dyrektor CK w Klembowie Iwonę Świebiodę, Dyrektor MOK w Kobyłce Małgorzatę Głębicką, Dyrektora CK w Tłuszczu Henryka Wysockiego, Dyrektor DK w Wołominie Marzenę Małek, Dyrektora MOK w Ząbkach Sławomira Skotnickiego, Dyrektora OKiS w Zielonce Roberta Smoderka.

Na spotkanie przybyła bardzo liczna grupa członków i sympatyków klubów seniora – łącznie około 530 osób z następujących domów i ośrodków kultury powiatu wołomińskiego: Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce, Centrum Kultury w Klembowie, Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce, Marecki Ośrodek Kultury, Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu, Centrum Kultury w Tłuszczu, Dom Kultury w Wołominie, Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach, Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce.

Dyrektor Mareckiego Ośrodka Kultury Krystyna Klimecka dokonała uroczystego otwarcia Zlotu. Życząc zebranym wspaniałej zabawy wyrażono również radość z tego, rozwijającego się pięknie projektu – tradycja corocznych spotkań seniorów wpisała się trwale w kalendarz powiatowych uroczystości. Zloty nieodmiennie od lat wzbudzają duże zainteresowanie i przyciągając liczną rzeszę uczestników, sprzyjając międzyklubowej integracji i stając się prawdziwym świętem dla członków Klubów Seniora z terenu całego powiatu.

Rozpoczynający się po części oficjalnej program estradowy, sfinansowany w całości ze środków Starostwa powiatowego, poprowadziła oraz wykonała ulubione piosenki z własnym akompaniamentem. Izabela Wilczak (Agencja artystyczna „PRO ARTE”), zachęcając wszystkich do wspólnej zabawy, w rytmach znanych melodii. Doborem repertuaru do tańca oraz oprawą akustyczną zajął się Dariusz Myszkinis (firma „MASTER”). W trakcie imprezy wystąpiły także zespoły wokalne reprezentujące kluby seniora z powiatu wołomińskiego z takich miast jak Kobyłka, Wołomin, Tłuszcz prezentując przygotowane na tę okazję programy artystyczne.

Warto podkreślić wielkie zaangażowanie właścicieli Klubu Jeździeckiego „Galop” w udostępnienie swojego obiektu na Powiatowy Zlot Seniorów, których przyjęto z największą serdecznością i starannością serwując przygotowane na to wydarzenie smaczne dania z grilla, sałatki i napoje. Stoły zaproszonych seniorów uginały się od domowych smakołyków. Wszyscy świetnie się bawili – w atmosferze pikniku na świeżym powietrzu dopisywały humory – i nawet deszcz padający przez godzinę nie zepsuł wspaniałej zabawy. Parasole rozstawione nad stolikami i parasolki w rękach tańczących par uchroniły nas przed opadami i nie zmąciły dobrego nastroju tego sympatycznego spotkania na łonie natury.

Tymczasem wszystkim seniorom oraz zaproszonym gościom składamy serdeczne podziękowanie za współpracę przy XII Zlocie Klubów Seniora.

Do zobaczenia na kolejnym Zlocie Seniora. Miłych wakacji !!!

Paulina Borzecka

Marecki Ośrodek Kultury

im. T. Lużyńskiego

 

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 62, generowano: 0,640s)