XII Mistrzostwa Polski w Markach w warcabach aktywnych

3 grudnia 2014    21:46

W sobotę 29.11.2014 w Zespole Szkół Nr 2 w Markach odbyły się XII Mistrzostwa Polski w warcabach aktywnych 64-polowych.

Ta wspaniała, cykliczna impreza od samego początku odbyła się w naszym mieście, a jej pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Uczniowski Klub Sportowy "Struga".

Wszyscy warcabiści doskonale wiedzą, że mareccy zawodnicy w warcabach klasycznych stanowią ścisłą czołówkę w reprezentacji naszego kraju. Toteż mimo konkurencji "najlepszych z najlepszych" co roku marzy nam się podium dla zawodników UKS "Struga".

Nasi warcabiści nie zawiedli i zwłaszcza w kategoriach młodzieżowych przysporzyli nam wiele radości. W kategorii dziewcząt do lat 16 I miejsce zdobyła Marta Bańkowska, wicemistrzynią została Ludwika Moczulska, a trzecie miejsce wywalczyła Klaudia Adamczyk - trzy zawodniczki UKS "Struga".

W kat. chłopców do lat 16 zwyciężył Jakub Stacewicz z klubu "Olymp Błonie", ale już II i III miejsce wywalczyli nasi zawodnicy: Martin Banaszek i Kuba Broma.

W kat. open Paweł Suchecki i Marcin Grzesiak zajęli kolejno VI i VII miejsce, zwyciężył Filip Kuczewski z klubu "Roszada" Lipno.

Puchary, medale i dyplomy zwycięzcy otrzymali z rąk Pana Burmistrza Janusza Werczyńskiego, który od samego początku wspierał organizację imprez warcabowych na terenie naszego miasta.

Panie Burmistrzu - dziękujemy za blisko 20 lat życzliwości, mobilizacji i wsparcia.

Biorąc pod uwagę ilość ogólnopolskich imprez warcabowych w minionym dwudziestoleciu, ilość pucharów wręczonych zwycięzcom z różnych stron Polski, ilość turniejów z Pana udziałem, stwierdzamy fakt, iż jest Pan najbardziej znanym i cenionym Burmistrzem na warcabowej mapie Polski. Jeszcze raz - dziękujemy!