Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

XI Powiatowy Zlot Klubów Seniora – relacja

2011-09-21 zlot seniorow_0016W środę, 21 września 2011 o godz. 11.00 W Klubie Jeździeckim „GALOP” w Zielonce odbył się XI POWIATOWY ZLOT KLUBÓW SENIORA zorganizowany przez Krystynę Klimecką, Dyrektor Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego reprezentującą Porozumienie Domów i Ośrodków Kultury Powiatu Wołomińskiego oraz Andrzeja Zbyszyńskiego występującego z ramienia Starostwa Wołomińskiego. W zlocie, który odbył się już po raz jedenasty, wzięli udział liczni goście – miedzy innymi Starosta Powiatu Wołomińskiego, Piotr Uściński, Minister w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego, obecnie kandydujący na posła RP Jacek Sasin, Burmistrzowie miast powiatowych: Wołomina, Tłuszcza, Zielonki, Kobyłki, Wójt Jadowa oraz Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Marki, Agnieszka Lużyńska.  Porozumienie Domów i Ośrodków Kultury Powiatu Wołomińskiego było reprezentowane przez Dyrektor MOK w Markach a zarazem przewodniczącą Porozumienia, Krystynę Klimecką, Dyrektor MOK w Kobyłce Małgorzatę Głębicką, Dyrektora MOK w Ząbkach Sławomira Skotnickiego, Dyrektora Razymińskiego OKiS Mirosława Jusińskiego oraz Dyrektora CK w Tłuszczu Henryka Wysockiego.
Na spotkanie przybyła bardzo liczna grupa członków i sympatyków klubów seniora – łącznie około 500 osób z następujących domów i ośrodków kultury powiatu wołomińskiego:
- Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce;
- Gminny Ośrodek Kultury w Jadowie;
- Centrum Kultury w Klembowie;
- Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce;
- Marecki Ośrodek Kultury;
- Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu;
- Centrum Kultury w Tłuszczu;
- Dom Kultury w Wołominie;
- Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach;
- Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce
- Koło Gospodyń Wiejskich w Strachówce.

Starosta Wołomiński oraz organizatorzy dokonali uroczystego otwarcia Zlotu. Życząc zebranym wspaniałej zabawy wyrażono również radość z tego, rozwijającego się pięknie projektu – tradycja corocznych spotkań seniorów wpisała się trwale w kalendarz powiatowych uroczystości. Zloty nieodmiennie od lat wzbudzają duże zainteresowanie i przyciągając liczną rzeszę uczestników, sprzyjając międzyklubowej integracji i stając się prawdziwym świętem dla członków Klubów Seniora z terenu całego powiatu.
Rozpoczynający się po części oficjalnej program estradowy, sfinansowany w całości ze środków Starostwa powiatowego, poprowadziła Izabela Wilczak, zachęcając wszystkich do wspólnej zabawy: nie zabrakło konkursów z nagrodami i doskonałej muzyki do tańca – podczas Zlotu wystąpił zespół „KLARYS” w składzie: RYSZARD DOMAŃSKI – instrumenty klawiszowe, wokal, WALDEMAR SMIRNOW – gitara, wokal, OLGA GRZYMSKA – wokal, KLARA ZAWADA – wokal. W trakcie imprezy wystąpiły także zespoły wokalne reprezentujące kluby seniora z powiatu wołomińskiego z takich miast jak Ząbki, Kobyłka, Klembów, Tłuszcz i Strachówka prezentując przygotowane na tę okazję programy artystyczne.
Warto podkreślić wielkie zaangażowanie właścicieli Klubu Jeździeckiego „Galop” w przygotowanie swojego obiektu na Powiatowy Zlot Seniorów, których przyjęto z największą serdecznością i starannością serwując przygotowane na to wydarzenie smaczne dania z grilla, sałatki i inne przekąski. To, wspaniała, ciepła atmosfera oraz doskonała słoneczna pogoda sprawiły, że na pewno wszyscy uczestnicy zaliczą  tegoroczny Zlot do imprez wyjątkowo udanych i z chęcią przybędą na następne spotkanie – za rok.
Do zobaczenia!

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 63, generowano: 0,676s)