XI Mistrzostwa Szkół Powiatu Wołomińskiego w warcabach

25 listopada 2019    22:05

W poniedziałek 18 listopada w Szkole Podstawowej Nr 2 w Słupnie rozegrane zostały XI Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Szkół Powiatu Wołomińskiego w warcabach.

Pomysłodawcą i organizatorem Mistrzostw od pierwszej edycji jest Uczniowski Klub Sportowy Struga. W tym roku UKS Struga zorganizował zawody przy współpracy z Dyrekcją SP2 w Słupnie - szkoły, w której sport warcabowy bardzo prężnie się rozwija, a uczniowie osiągają w tej dyscyplinie coraz większe sukcesy.

Poniedziałkowa impreza cieszyła się rekordową frekwencją. W trzech kategoriach wiekowych ogółem wzięło udział 119 zawodników, reprezentujących 10 szkół naszego powiatu: SP1 i SP2 w Słupnie, SP2, 3 i 5 w Markach, SP1 w Kobyłce, SP w Czarnej, SP1 i 2 w Radzyminie oraz NSP38 w Warszawie. Po raz pierwszy zawody zostały rozszerzone o kategorię przedszkolaków. Były to dzieci z Przedszkola działającego przy SP2 w Słupnie - 18 dzielnych warcabistów, trenujących na co dzień w szkolnym kole warcabowym. Po siedmiu rundach zwycięstwo w tej kategorii zdobyła Kylie Sześciło Moreira Ribeiro, drugi był Marcel Jóśk, trzecia Apolonia Bartosiewicz.

W kategorii klas I-III uczestniczyło 43 zawodników. Najlepsi okazali się uczniowie SP1 w Słupnie, członkowie UKS Struga: Bartosz Jóśk, Krystian Jóśk oraz Nikodem Koszewski.

Drużynowo również zwyciężyła drużyna SP1 w Słupnie przed drużyną z SP5 w Markach i drużyną gospodarzy SP2 w Słupnie. Tuż za podium uplasowała się SP3 w Markach i SP1 w Kobyłce.

W kategorii klas IV-VIII indywidualnie zwyciężył Mateusz Muzaj, zawodnik UKS Struga (NSP38 W-wa), drugi był Piotr Piotrowski z SP1 w Słupnie, trzeci Bartosz Mazurowski z SP2 w Słupnie. W tej kategorii konkurencja była wyjątkowo silna - 58 zawodników, w tym wielu z sukcesami na zawodach ogólnopolskich. Gratulacje należą się więc nie tylko laureatom najlepszych miejsc, ale wszystkim którzy dzielnie walczyli do ostatniej rundy.
Najlepszą drużyną w tej kategorii okazała się SP1 w Słupnie - podobnie jak w kat. I-III. Wicemistrzem Powiatu Wołomińskiego została SP3 w Markach, a trzecie miejsce wywalczyła SP2 w Słupnie.

Zwycięzcy - zarówno indywidualni jak i drużynowi otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe puchary i medale (dla drużyn) ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wołominie.

Mistrzowie Szkół Podstawowych Powiatu Wołomińskiego w warcabach to wspaniała impreza, która pozwala wyłowić talenty, popularyzuje warcaby, mobilizuje do gry. Jest też okazją do integracji uczniów i nauczycieli okolicznych szkół.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji ZS2 w Słupnie za życzliwość, gościnność i pomoc w organizacji zawodów, wszystkim nauczycielom i opiekunom a przede wszystkim uczestnikom. Do zobaczenia za rok.