Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

X Marecka Majówka Rowerowa

Niezapomniana przygoda rowerowa, atrakcyjne nagrody a na mecie pieczone kiełbaski, gorąca grochówka i miłe towarzystwo

W pierwszą sobotę czerwca odbyła się „X Marecka Majówka Rowerowa”. Pomimo zmiany terminu, na starcie pojawili się prawie wszyscy uczestnicy, gdzie czekały na nich konkurencje sportowe z nagrodami. Peleton wyruszył z Orlika przy ul. Okólnej przez mostek przy osiedlu „Mickiewicza” do pomnika „Żołnierzy 1920″ i dalej przez Olesin do gminy Nieporęt.

W drugim etapie trasy na kilkaset metrów przed metą trzeba było pokonać jeden z najtrudniejszych odcinków, na którym czekała rozległa kałuża. Dzięki męstwu ochotników większość osób pokonała przeszkodę. Choć nie obyło się bez przenoszenia dzieci oraz rowerów. Mimo kałuż i błota ostatniego odcinka, ten fragment uczestnicy wspominali najbardziej, dzieciakom dostarczył wielu emocji a młodzież przyznała, że lubi takie wyzwania. Następnie dzięki funkcjonariuszom Policji Wydziału Ruchu Drogowego z Legionowa pokonaliśmy bezpiecznie drogę wojewódzką 632, po czym pomknęliśmy na metę, która była na Ranchu Bena. Tam czekały na zmęczonych uczestników napoje, pieczone kiełbaski, grochówka, surówki i ziemniaczane placki. Po krótkim posiłku, Burmistrz przeprowadził konkursy wiedzy o Markach, w którym uczestnicy zdobywali nagrody rzeczowe. Nagrodę główną, którą był rower „Riverside” zdobyła uczestniczka Emilka z numerem karty 105.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali ratownicy z WSPR „Meditrans”, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Markach, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Marek, harcerze 62 Szczepu „Polanie”, pracownicy Wydziału Spraw Społecznych, Wydziału Monitoringu Urzędu Miasta Marki oraz Animatorzy kompleksu sportowego „Orlik”.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i za dobrą zabawę. Do zobaczenia następnym razem.

Zachęceni wyśmienitą atmosferą jaka była podczas tej imprezy oraz integracją wśród uczestników, zapraszamy do udziału w stworzeniu wspólnego albumu z fotografiami i nagraniami z tego wydarzenia. Każdy kto ma nagranie lub fotografie może stać się twórcą takiego albumu. Czekamy na linki pod adresem: ws.torsz@marki.pl

Impreza została sfinansowana w całości z środków pochodzących z budżetu miasta Marki

A.Torsz /P.Matusiak/Wydział Spraw Społecznych

 

Miasto Marki |

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 55, generowano: 0,551s)