Szkoła Podstawowa nr 3

Szkoła Podstawowa Nr 3
im. Pomnik Zwycięstwa 1920

ul. Pomnikowa 21, 05-260 Marki,
22 781-12-91, sp3@marki.net.pl

Wystawa poświęcona twórczości Henryka Sienkiewicza

 

Dnia 3 listopada 2014 roku w naszej szkole otwarta została wystawa „Henryk Sienkiewicz i wpływ jego twórczości na postawy patriotyczne młodzieży w czasie II wojny światowej”
W uroczystości uczestniczyli: Pan Bartłomiej Misiewicz – asystent posła Antoniego Macierewicza, Pan Radosław Dec – radny rady Miasta Marki, Pan Andrzej Rostek – Przewodniczący Rady Rodziców, Pani Małgorzata Romańczyk -bibliotekarz Biblioteki Publicznej w Markach, dyrekcja i nauczyciele szkoły oraz mieszkańcy miasta.
Wystawa jest nie tylko przypomnieniem twórczości Henryka Sienkiewicza ale pokazuje pisarza jako społecznika i wielkiego patriotę.
Wcześniej ekspozycja pokazywana była w Sejmie, Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz wielu innych miejscach. Inicjatorami wystawy są Główna Biblioteka Lekarska w Warszawie oraz Muzeum Narodowe w Kielcach. Wystawa w naszej szkole była możliwa dzięki zaangażowaniu Pana Andrzeja Rostka, za co serdecznie dziękujemy.

                            Ewa Dziwulska
dyrektor szkoły

 

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 75, generowano: 0,600s)