Szkoła Podstawowa nr 4

Szkoła Podstawowa Nr 4
im. Stefana Grota-Roweckiego

ul. Duża 3, 05-260 Marki
22 781-12-96

Wyjątkowe spotkanie.

W naszej szkole w dniu 27 listopada uczniowie klas 7 mieli wyjątkowe spotkanie z Panią Zofią Pilecką – Optułowicz, która jest córka rotmistrza Witolda Pileckiego, który był wyjątkową postacią walki o wolną Polskę a którego Polska Ludowa skazała na karę śmierci za walkę przeciwko Wolnej Polsce.
Pani Zofia, mimo swoich 84 lat potrafiła nawiązać bardzo dobry kontakt w trakcie spotkania, a odpowiadając na zadawane pytania o swoim Ojcu rotmistrzu Pileckim, czy o swoich dziejach, poszukiwaniach prwdy o nim, miejsca pochówku, czy spraw najbardziej ważnych w życiu, takich jak rodzina, dom, szacunek do otaczającego świata czy słowa – Prawda, Honor, Ojczyzna, często wzruszała się i zachęcała do poszukiwania prawdziwej historii i umiejętności doceniania prawdziwej wolności, która jest dana i zadana młodemu pokoleniu. Pani Zofia Pilecka jest żywym dowodem, że należy cenić życie i czas który powinniśmy mądrze wykorzystać.

Józef Kamisiński

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 61, generowano: 0,603s)