6 medali dla UKS "Struga"

28 lutego 2011    23:40

100_0683-1To chyba największy sukces w historii UKS "Struga" - 3 złote i 3 srebrne medale z Mistrzostw Polski to naprawdę wielkie wydarzenie! A cieszy to tym bardziej, że zdobywcami tytułów Mistrza i Wicemistrza Polski są nasi najmłodsi warcabiści, przed którymi kariera warcabowa stoi otworem. Ale po kolei:

8 zawodników UKS "Struga" wraz z opiekunami pojechało do Nowej Rudy k/Wałbrzycha, by w dniach 24-27.02.2011 wziąć udział w Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w warcabach klasycznych 64-polowych.

To jedne z najważniejszych zawodów ogólnopolskich w tej dziedzinie sportu. Zależy od nich wiele - choćby kwalifikacje do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy i Świata.

Do Nowej Rudy przyjechali zawodnicy z różnych stron Polski, reprezentanci najlepszych klubów. Konkurencja była ogromna. O prestiżu zawodów niech świadczy fakt, że objęte zostały patronatem senatora RP Stanisława Jurcewicza i posłanki na sejm RP Moniki Wielichowskiej, że relacje z przebiegu zawodów na bieżąco pojawiały się w Telewizji Sudeckiej i jednym z programów TVN.

Zaraz po przyjeździe naszych zawodników (po 13 godzinnej podróży) rozpoczęły się Mistrzostwa Polski w grze błyskawicznej. Nasi warcabiści znaleźli się w czołówce, a srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski w Blitz wywalczyli Martin Banaszek w kategorii orlików (do lat 10) i Marta Bańkowska w kategorii młodziczek (do lat 13). To na dobry początek. A w turnieju głównym było jeszcze lepiej. Nasz klub zdobył 4 medale: Ludwika Moczulska została Mistrzynią Polski w kat. orliczek, Martin Banaszek Mistrzem Polski w kat. orlików, Karolina Sobolewska zdobyła Mistrzostwo Polski w kat. młodziczek, a jej koleżanka Marta Bańkowska była druga. Pozostali nasi zawodnicy też zdobyli bardzo dobre miejsca: Ida Zając była piąta w kat. orliczek, 6-letni(!) Kubuś Broma wywalczył piąte miejsce wśród orlików, Bogdan Bańkowski był piąty, a Artur Moczulski jedenasty w kat. młodzików.

Puchary, medale i dyplomy naszym zwycięzcom wręczyli bardzo uroczyście przy wtórze fanfarów i Hymnu Państwowego znakomici goście: poseł na sejm RP Monika Wielichowska, senator RP Stanisław Jurcewicz,przedstawiciele władz powiatu i miasta Nowa Ruda. Nasze dzieci, choć bardzo zmęczone, wróciły szczęśliwe, a opiekunowie (rodzice i prezes UKS "Struga") dumni i wzruszeni. Oby te sukcesy zachęciły do dalszej pracy zarówno naszych mistrzów jak i ich następców.