III Mistrzostwa Powiatu Wołomińskiego w warcabach aktywnych 100-polowych o Puchar Starosty, Marki 11.01.2003 r.

Rafał Redeł UKSStruga

11 stycznia 2003    23:58

Po raz trzeci przy pomocy i wsparciu finansowym Starostwa Powiatu Wołomińskiego zorganizowane zostały przez UKS "Struga" III Mistrzostwa Powiatu Wołomińskiego w warcabach aktywnych 100-polowych o Puchar Starosty Powiatu. Impreza miała charakter otwarty i do Marek ściągnęli najlepsi warcabiści z najsilniejszych ośrodków Województwa Mazowieckiego: Mławy, Mińska Mazowieckiego, Błonia, Warszawy, Niewiadowa i in. Frekwencja może nie była bardzo wysoka (48 zawodników) ale poziom gry - zawodowy. Warcabiści z naszego powiatu nie mieli łatwego zadania, choć mimo ogromnej konkurencji wypadli całkiem nieźle.

Zawodnicy walczyli w dwóch grupach wiekowych: do lat 16 i powyżej lat 16. Zarówno w jednej jak i w drugiej kategorii grali obok amatorów utytułowani zawodnicy z najwyższymi rankingami, wielokrotni mistrzowie Polski i uczestnicy zawodów międzynarodowych.

I właściwie faworyci nie zawiedli, rozgrywając ostatecznie między sobą partie o pierwsze miejsca. W kategorii do lat 16 zwyciężył obecny mistrz Polski młodzików, reprezentant klubu LZS DK Ujazd - Damian Reszka. Miejsce II i III zajęli dwaj bracia z klubu "Diagram" Mińsk Mazowiecki - Łukasz Kosobudzki i Przemysław Kosobudzki. Najlepszy zawodnik z naszego powiatu zdobył VI lokatę, co jest wynikiem naprawdę zadowalającym. Michał Różycki z UKS "Struga" (bo o nim mowa) oprócz dyplomu dla najlepszego zawodnika Powiatu Wołomińskiego otrzymał specjalną nagrodę Przewodniczącego Rady Powiatu - piękne, wieczne pióro w eleganckim etui.

Wśród dorosłych i młodzieży powyżej lat 16 grało trzech arcymistrzów i właśnie oni podzielili między sobą główne nagrody i puchary.

Zwycięzcą turnieju został Andrzej Słapiński - mieszkaniec Marek, wicemistrzem jego kolega Mirosław Kobyliński z Warszawy, a trzeci był Marcin Grzesiak, reprezentujący nasz klub UKS.

Doskonale spisał się nasz 16-letni zawodnik Paweł Suchecki, który w całym turnieju przegrał tylko jedną partię z Andrzejem Słapińskim i zremisował z dwoma pozostałymi arcymistrzami. Paweł zajął ostatecznie IV miejsce.
Udział w niedawnych Mistrzostwach Świata Kadetów w grze błyskawicznej, które odbywały się w Polsce - w Mławie, wyraźnie dodatnio wpłynął na jego formę.

Turniej, co podkreślali sami zawodnicy, jak zawsze zorganizowany był perfekcyjnie.
Mistrzostwa otworzyła dyrektor szkoły Grażyna Podwysocka w obecności władz lokalnych. Głównym sędzią był Leszek Pętlicki z Mławy, sędzią technicznym Michał Suchecki.
Uroczystego wręczenia pucharów, dyplomów i nagród w imieniu Starosty Powiatu dokonał Adam Kopczyński Przewodniczący Rady Powiatu.

Uczniowski Klub Sportowy "Struga" na czele z prezesem Dariuszem Rydzewskim dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tak udanej imprezy.