Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

Wojciech Pszoniak w Markach

Zapraszamy na monodram jednego z najwybitniejszych polskich aktorów.

25 lutego / godz. 18.00 / niedziela 
BELFER monodram WOJCIECHA PSZONIAKA
autor: Jean Pierre – Dopagne
przekład: Bogusława Forsztęga
reżyseria: Michał Kwieciński
scenografia i kostiumy: Irena Biegańska
bilety w cenie 30 zł do nabycia w MOK
tel. 22 781 14 06
Zapraszamy!!!

Monodram Wojciecha Pszoniaka pod tytułem „Belfer to jeden z tych obrazów, które chłonie się całym ciałem. To takie dzieło, które zostawia ogromny ślad i pulsuje w głowie podrzucając myśli i refleksje. Ten spektakl prowokuje do zastanowienia, wywołuje ogrom emocji i przeraża dosłownością.
źródło: https://krytykat.com/2014/10/20/bog-slowa-recenzja-spektaklu-belfer-w-teatrze-mazowieckim/

Sztuka Belfer autorstwa belgijskiego dramaturga Jeana Pierre?a Dopagne?a to historia nauczyciela wykładającego literaturę w szkole dla tzw. trudnej młodzieży. Praca wykonywana do tej pory w poczuciu misji, zmienia się stopniowo w pełną nerwów grę, gdy codziennie przychodzi mu stawiać czoło uczniom mającym za nic wszelkie ideały. Jego poetycka natura musi zmierzyć się z zachowaniem młodzieży ogołoconej z jakiegokolwiek autorytetu? Wyreżyserowana przez Michała Kwiecińskiego sztuka pokazywana już była w kilkudziesięciu krajach na świecie, prowokuje do dyskusji i stawia wiele pytań dotyczących relacji nauczyciel-uczeń. Premierowe przedstawienie odbyło się w jesienią 2004 roku.
„Fundamentalnie człowiek uczy się w dwóch miejscach: w domu i szkole. Mój monodram mówi o tym, jak kształtują się relacje między mentorem a uczniem oraz o degradacji naszej kultury i cywilizacji europejskiej” – mówił Pszoniak w wywiadzie dla Polskiego Radia.
źródło: https://www.sok.com.pl/belfer-monodram-wojciecha-pszoniaka/

 

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 62, generowano: 0,548s)