Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

Wielki sukces mareckich tancerek z MOK na Mistrzostwach Świata!

m4W miniony weekend, 24-26 czerwca 2011 tancerki z Zespołu Tańca Nowoczesnego „ATUT” pod kierunkiem Kingi Jakubowskiej, działającego już od 10 lat w Mareckim Ośrodku Kultury, uczestniczyły w Mistrzostwach Świata International Federation of Modern Dance Sport, odbywających się na Węgrzech, w Veszprem. W zawodach uczestniczyli przedstawiciele kadr narodowych Węgier, Słowacji, Serbii, Rumunii, Mołdawii, Austrii, Wielkiej Brytanii, Rosji oraz Polski.

Dziewczęta z mareckiego „ATUTU” zakwalifikowały się do tych mistrzostw podstawie osiągniętych wyników w polskich eliminacjach – mistrzostwach ekstraklasy Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego (ZNTS). Nowoczesny taniec sportowy, który zawiera w sobie wiele stylów tańca, to szybko rozwijająca się dyscyplina powstała z połączenia tańca nowoczesnego i dyskotekowego oraz akrobatyki sportowej i gimnastyki artystycznej. Trudne powietrzne ewolucje, niezwykła plastyczność tancerzy oraz zaskakujące choreografie stwarzają zdumiewający efekt. Już sam awans do reprezentacji był dla młodych tancerek bardzo dużym osiągnięciem – do polskiej kadry kwalifikowali się zdobywcy pierwszych czterech miejsc w poszczególnych technikach i kategoriach tańca.Wielki sukces dziewcząt na Mistrzostwach Świata ogromnie nas cieszy i z całą pewnością jest powodem do dumy dla samych zawodniczek i ich bliskich, trenerki i choreografa oraz całego Ośrodka Kultury.

Trzy trenujące w MOKu dziewczęta zdobyły na Mistrzostwach Świata najwyższe laury: Daria Sadowska w kategorii Funky (juniorki), Klaudia Kowalczyk w kategorii Funky (seniorki) i Martyna Narożniak w kategorii Street Dance Revue (junior młodszy). Martynka – nasza najbardziej utytułowana zawodniczka – zdobyła także II miejsce w kategorii Funky (junior młodszy), II miejsce w duecie z Oliwią Ratyńską w kategorii Duetów Funky (junior młodszy), III miejsce w kategorii Dance Show (junior młodszy) oraz IV miejsce w kategorii Jazz-riser (wiek do 12 lat). Wspaniałymi osiągnięciami mogą pochwalić się także Oliwia Ratyńska – zdobywczyni III miejsca w kategorii Funky (junior młodszy) oraz Dominika Stępniak, która zdobyła V miejsce w kategorii Funky (junior młodszy). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych, równie spektakularnych sukcesów!

Jak mówi trenerka grupy, Kinga Jakubowska, rozszerzenie programu nauki nowych technik tanecznych w Zespole „ATUT” zaprocentowało zdobytymi trofeami. Nowe style : Funky, Dance Show, Street Dance oraz Jazz przyniosły wiele satysfakcji w procesie treningu dziewcząt oraz zapoczątkowały olbrzymie sukcesy na arenie międzynarodowej. W zawodach o Mistrzostwo Świata uczestniczyło ponad 2000 zawodników. Dziewczęta, z Mareckiego Ośrodka Kultury godnie reprezentując swoje miasto, stanęły w kadrze obok zawodników z tak utytułowanych grup tanecznych jak Egurrola Dance Studio, Abstrakt Sochaczew czy Grawitacja z Piaseczna i pokazały klasę oraz najwyższy poziom.
Trzy tytuły mistrzyń świata cieszą oraz motywują zespół do dalszej pracy – Mazurek Dąbrowskiego grany dla mareckich tancerek to wielka i wzruszająca chwila!

Anna Dąbrowska-Pękocka
MOK w Markach

Zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości Pana Piotra Narożniaka.

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 57, generowano: 0,584s)