…wieczny odpoczynek Panie Zbigniewie…

zm Z wielkim smutkiem informuję, że 25 kwietnia odszedł na Wieczną Wartę dr Zbigniew Motyczyński -wieloletni mieszkaniec Marek- Kawaler Orderu Wojennego Virtuti Militari, Honorowy Prezes Związku Piłsudczyków, żołnierz 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK, uczestnik Powstania Warszawskiego, żołnierz II Korpusu PSZ. Uroczystości pogrzebowe odbędą się we czwartek 28 kwietnia o godz. 15.oo w kościele św. Izydora.

zm

Komentarze: 3

 1. M.Ryszard Sawicki pisze:

  Żegnaj nam Drogi Panie Zbigniewie,
  Żołnierzu Powstania Warszawskiego, kapitanie Wojska Polskiego generała Andersa, Kawalerze Orderu Virtuti Militari.

  W czasach powojennych, jako pracownik naukowy Instytutu Kształtowania Środowiska wiele sił i energii poświęciłeś Polsce w miarę jak pozwalały na to ówczesne uwarunkowania.

  Byłeś założycielem Związku Piłsudczyków piastując do ostatnich dni swojego życia funkcję Honorowego Prezesa. Nie stałeś na uboczu, gdy ważyły się losy naszej Ojczyzny pełniąc funkcję eksperta z ramienia Solidarności Pierwszego Zjazdu w hali Oliwii.
  Byłeś cichym i bardzo skromnym mieszkańcem naszego miasta nigdy niepowołującym się na swoje zasługi. Dzieliłeś chętnie swoje doświadczenie życiowe z imponującą znajomością historii Polski i naszego Miasta.

  Dlatego gdy zaproponowaliśmy Tobie funkcję Prezesa Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika Żołnierzy z 1920 roku w Markach, bez wahania odpowiedziałeś, „TAK”.
  Dziękujemy Ci Panie Prezesie za rady, jakich nam udzielałeś. Były one zwięzłe, rzeczowe, po prostu żołnierskie.

  Całkowicie zaskoczyła nas nagła, przykra wiadomość. W wielkim bólu uczestniczyliśmy w pożegnalnym kondukcie na Twą Żołnierską Wieczną Wartę w asyście pochylonych Sztandarów i Kompani Honorowej Wojska Polskiego przysłanej przez Pana Prezydenta Rzeczpospolitej.

  Pogrążeni w smutku wierzymy, że również z tamtej strony” będziesz pomagał nam nadal Drogi Panie Prezesie w odbudowie żołnierskiego pomnika.

  Pokój Tobie i Wieczne Odpoczywanie.

  W imieniu Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika Żołnierzy z 1920r. w Markach.

  Marian, Ryszard Sawicki.

 2. Bogumiła Michalska pisze:

  Wielkie Bóg zapłać za obecność podczas pogrzebu mojego ojca. Wielkie dzięki za to, że przyszliście Państwo Go pożegnać.
  Dzięki Waszej życzliwości czuł się tu potrzebny. Cieszył się z każdej możliwości dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem mając nadzieję, że przydadzą się obecnym i przyszłym mieszkańcom naszego miasta.
  W imieniu rodziny dziękuję z całego serca.
  Bogumiła Michalska (córka)

 3. Arkadiusz Werelich pisze:

  Wielka szkoda! Marecka społeczność straciła wielki autorytet.
  Pokój Jego Duszy.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 57, generowano: 0,540s)