Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

Wczasy w Krynicy Górskiej – relacja

2010-08-08_krynica-zdroj_13Tegoroczne wczasy w Krynicy Zdrój zorganizowane w dniach 8 – 20. VIII. 2010 przez Marecki Ośrodek Kultury upłynęły pod znakiem przepięknej, słonecznej pogody, muzyki Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury oraz wspaniałej serdecznej atmosfery.
Krynica Zdrój, jeden z najwspanialszych kurortów w Polsce, perła uzdrowisk, leży w dolinie Kryniczanki u stóp Jaworzyny Krynickiej. Nasłonecznienie, czyste powietrze i wody lecznicze przyciągają rzesze kuracjuszy i wczasowiczów z całej Polski… w tym także 50 osobową grupę z Marek, która już po raz czwarty zamieszkiwała w gościnnym Domu Wczasowym „Tęcza” przy ul. Leśnej, u podnóża Góry Parkowej.

W tym mieście pięknych willi, deptaków z rzeźbami i dywanami kwiatowymi, pełnym fontann i pięknych parkowych zakątków czas mija bardzo szybko. Nasze wczasy – jak co roku – miały bardzo bogaty program kulturalno – turystyczny, począwszy od pięknego spaceru z przewodnikiem po Krynicy i wizytę w muzeum Nikifora, a skończywszy na wycieczce do Bardejowa na Słowacji. Znajdująca się w pobliżu naszego ośrodka Góra Parkowa stanowiła przepiękny teren do pieszych spacerów i wspinaczek oraz przejażdżek kolejką szynową kursującą z dolnej stacji przy deptaku.

Od kilku lat chlubą Krynicy jest najdłuższa i najnowocześniejsza w Polsce kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką (pokonuje trasę 2 km). Po drodze roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki a spacer z przewodnikiem do muzeum na Jaworzynie (ok 1,5 km) stanowi dopełnienie tej pięknej wycieczki. Dużą atrakcją dla wczasowiczów były przejażdżki bryczkami i ognisko z pieczonkami przy muzyce góralskiej.
Ośrodek „Tęcza” nie tylko wspaniale nas żywił na co dzień, ale tez, w ramach wczasów zorganizował dwie uroczyste kolacje z tańcami.

Spędziliśmy niezapomniany, prawie czterogodzinny wieczór na Koncercie Inauguracyjnym Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury, poprowadzonym przez Bogusława Kaczyńskiego, który w znakomitej formie, dowcipnie prezentował artystów, muzyków i twórców tego wyjątkowego wydarzenia artystycznego. Gwiazdą wieczoru był zaprzyjaźniony z Mareckim Ośrodkiem Kultury wybitny tenor, Witold Matulka.
Na zakończenie tych wspomnień nie można pominąć naszych wspaniałych wczasowiczów z Marek – przesympatycznej grupy kulturalnych, pogodnych, serdecznych osób. Było nam, organizatorom, bardzo miło z nimi przebywać i realizować dla nich program wczasów.
Krynica Zdrój pożegnała nas pięknym słońcem, pozostawiła niezapomniane wspomnienia i nadzieję, że za rok o tej samej porze i w tym samym miejscu znów się spotkamy.

Krystyna Klimecka
Dyrektor MOK w Markach

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 60, generowano: 0,637s)