Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

Wczasy w Darłówku z MOK – relacja

e_2011-06-27_wczasy_darlowko5Wyjazd na wczasy do Darłówka, które rozpoczęły się już 27 czerwca 2011 był jednocześnie inauguracją akcji letniej Mareckiego Ośrodka Kultury obejmującej szereg zorganizowanych wyjazdów dla dorosłych, dzieci i młodzieży. W tym roku w naszej ofercie znalazły się dwa turnusy nad morzem – w Darłówku, jeden turnus w Krynicy Górskiej oraz zagraniczny obóz młodzieżowy w Neos Panteleimonas w Grecji.

W trakcie trzynastodniowych wczasów w Darłówku grupa z Marek była zakwaterowana w 2 i 3 osobowych pokojach z łazienkami w wygodnym, dogodnie położonym Ośrodku Wypoczynkowym „Posejdon”. Wczasowicze mieli zapewnione trzy posiłki (smaczna, domowa kuchnia) oraz 2 wieczorki taneczny i ognisko.

Program wyjazdu był bardzo bogaty – oprócz pobytów na urokliwej, piaszczystej plaży wczasowicze wzięli udział w rejsie statkiem wycieczkowym, zwiedzaniu z przewodnikiem Darłowa wraz z jego największymi atrakcjami i zabytkami oraz wycieczce do Ustki. Dodatkową atrakcją był przejazd ciuchcią po Darłówku i Darłowie oraz wyjazd na znajdujący się w Darłówku Wschodnim jedyny w Polsce basen z wodą morską. Podczas całego pobytu do dyspozycji wczasowiczów był autokar.
Samo Darłówko jest idealnym miejscem na letni wypoczynek – całe miasteczko z pięknie odnowionym, urokliwym centrum aż tętni życiem: wszędzie pełno jest kawiarenek, i tawern, gdzie można posmakować wyśmienitą świeżą rybę, sklepów i straganów z pamiątkami oraz wspaniałą biżuterią z bursztynu. Na deptaku co krok można spotkać wędrownych muzyków i teatry uliczne, nietrudno o pamiątkowe zdjęcie z ciekawymi postaciami rodem z morskich opowieści.
Trzeba podkreślić, że grupa marecka była pod stałą opieką rezydenta, co jest ważne zwłaszcza w przypadku wyjazdów wielopokoleniowych, co nie tylko zapewnia poczucie bezpieczeństwa ale też jest doskonałą okazją do nawiązywania nowych, interesujących znajomości i podtrzymywania tych już istniejących – często zapoczątkowanych właśnie podczas wyjazdów proponowanych przez MOK w Markach. Serdeczna atmosfera, miłe towarzystwo i wspólna zabawa to wizytówka wszystkich wyjazdów z Mareckim Ośrodkiem Kultury, który dba o to, aby każdy – młodszy i starszy znalazł w jego ofercie coś dla siebie.
Zapraszamy do korzystania z naszej oferty turystycznej – pierwsze powakacyjne wycieczki już na jesieni!

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 60, generowano: 0,653s)