Warsztaty gier logicznych

DSC02745Uczniowski Klub Sportowy „Struga” sprawił wspaniałą mikołajkową niespodziankę dzieciom, młodzieży, a także rodzicom w Zespole Szkół nr 2 w Markach.

6 grudnia przedpołudniem odbyły się tam warsztaty gier logicznych dla uczniów, a wieczorem dla dzieci i ich rodziców, którzy przyszli do szkoły na zebrania klasowe, a także po to, by uczestniczyć w organizowanej co roku akcji charytatywnej „Uśmiech dla …”.

Zarówno dzieci jak i dorośli wykazywali wielkie zainteresowanie wszelkiego rodzaju łamigłówkami, grami planszowymi układankami demonstrowanymi przez instruktorów z UKS „Struga”.

Przed południem uczniowie poszczególnych klas mieli okazję zagrać w warcaby, szachy, othello, spróbować swoich sił w rozwiązywaniu drewnianych łamigłówek, ułożyć puzzle „Szalony dzieciak” itp.

Takie zadania wymagają aktywności szarych komórek,toteż umysły uczniów pracowały z wytężoną siłą. A jeśli udało się dopasować ostatni element albo pokonać króla – okrzykom radości nie było końca. Okazuje się, że w dobie komputerów łamigłówki i gry logiczne cieszą się nadal zainteresowaniem dzieci i młodzieży. A i rodzice chętnie podchodzili do stoiska warsztatów gier logicznych, mimo że wokół było mnóstwo innych atrakcji.

Dorośli zdążyli uczestniczyć w aukcji obrazów malarskich i przedmiotów podarowanych przez nauczycieli, zjeść przepyszne ciastka przygotowane na kiermasz, kupić świąteczne ozdoby wykonane przez dzieci, a potem rozegrać symultanę warcabową z Kubusiem Bromą, ułożyć kostkę Rubika i próbować sił w wielu innych konkurencjach logicznych.

Organizatorzy byli bardzo zadowoleni. Okazało się, że warsztaty gier logicznych to wspaniała forma spędzania wolnego czasu dla dużych i małych,dla dorosłych i dzieci.

Serdecznie zapraszamy na kolejne tego typu warsztaty, które odbędą się w Mareckim Ośrodku Kultury w piątek 16.12.2011 o godz. 17.30. Pobawicie się z nami, wytężcie umysły. Będą nagrody i niespodzianki, które zostały zakupione z dotacji Urzędu Miasta Marki.

Na warsztaty w MOK-u zapraszamy wszystkich: zarówno tych, którzy towarzyszyli nam w pierwszym spotkaniu podczas festynu w SP1, w mikołajkowym spotkaniu w ZS2 i miłośników gier umysłowych, którzy jeszcze się z nami nie bawili. Do zobaczenia w piątek.

Elżbieta Suchecka

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 47, generowano: 0,556s)