Warcaby w Niedziałce – IV Turniej GP Mazowsza za nami

Słoneczna, ciepła sobota 3 czerwca 2017, liczne grono fascynatów warcab oraz gościnny Zespół Szkół w Starej Niedziałce – oto mamy gotowy przepis na udaną imprezę sportową.

Mimo licznych atrakcji kuszących ze wszystkich stron, a organizowanych z okazji Dnia Dziecka sympatycy warcabów licznie stawili się na IV Turniej cyklu Grand Prix Mazowsza w warcabach.

Grand Prix Mazowsza w warcabach to cykl 6 turniejów rozgrywanych w ciągu roku kalendarzowego w różnych miejscowościach Mazowsza. Zawodnicy klasyfikowani są w kategoriach do lat 8, do lat 10, do lat 13 oraz OPEN (w najstarszej kategorii wiekowej dodatkowo wyróżnieni są najlepsi zawodnicy do lat 16). Każdy turniej cyklu GP Mazowsza w warcabach zgłoszony jest do rejestru Polskiego Związku Warcabowego – zawodnicy biorący udział w rozgrywkach mogą wyrobić lub podwyższyć swoje kategorie warcabowe.

IV Turniej GP Mazowsza w warcabach został objęty Honorowym Patronatem przez Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki Antoniego Janusza Piechoskiego – jak doskonale wiemy na Pana Wójta zawsze można liczyć przy organizacji warcabowych potyczek w Mińsku Mazowieckim.

Turniej został zorganizowany połączonymi siłami Gminnego Klubu Sportowego DIAGRAM Mińsk Mazowiecki oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego STRUGA Marki.

Dyrektor Zespołu Szkół w Starej Niedziałce Agnieszka Natorff-Gałka przywitała wszystkich zawodników i obserwatorów, życzyła warcabistom satysfakcji z własnej gry, a wreszcie uroczyście otworzyła zawody.

Zawody warcabowe nie należą do najłatwiejszych – wymagają strategicznego myślenia, koncentracji a to wszystko przecież przez kilka długich godzin wypełnionych emocjami zwycięstw i porażek poszczególnych partii. Bardziej doświadczeni zawodnicy już to wszystko znają, ale na tym turnieju mogliśmy obserwować wielu początkujących warcabistów, którzy bez kompleksów przystąpili do nauk nad warcabnicą. Najmłodsi zawodnicy z uwagą wysłuchiwali wszystkich wskazówek trenerskich, aby w kolejnej partii ulepszyć swoją grę.

Zespół Szkół w Starej Niedziałce znany jest z organizacji wspaniałych imprez na rzecz dzieci, rodzin i środowiska lokalnego – również warcabiści podjęci zostali niezwykle gościnnie. Nie możemy nie wspomnieć tutaj o wspaniałym poczęstunku – zadowolone miny zawodników wskazywały że niedziałkowskie mamy mają wybitne talenty cukiernicze :)

Pod koniec dnia poznaliśmy zwycięzców turnieju, i tak:
w kategorii do lat 8
1. Szymon Repelowicz (UKS Struga Marki)
2. Michał Pulik (MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki)
3. Filip Gotowski (MDK1 Bydgoszcz)

w kategorii do lat 10
1. Mateusz Muzaj (UKS Struga Marki)
2. Michał Muzaj (UKS Struga Marki)
3. Natalia Waś (UKS Struga Marki)

w kategorii do lat 13
1. Jakub Broma (UKS Struga Marki)
2. Kacper Waś (UKS Struga Marki)
3. Maja Cieślik (GKS Diagram Mińsk Mazowiecki)

w kategorii do lat 16
1. Martin Banaszek (UKS Struga Marki)
2. Franciszek Szumera (LKS Grom Złota Dama Poczesna)
3. Natalia Palesa (UKS Struga Marki)

w kategorii OPEN
1. Karol Dudkiewicz (LKS Olymp Błonie)
2. Bogdan Bańkowski (UKS Struga Marki)
3. Paweł Suchecki (UKS Struga Marki)

Na kolejny turniej cyklu GP Mazowsza w warcabach organizatorzy zapraszają po wakacjach.
Strona cyklu
Galeria zdjęć z turnieju

Monika Adamczyk

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 58, generowano: 0,550s)