Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

Walentynkowy Wieczór Trzech Muz w MOK w Markach

2012-02-12_walentynki_afisz-infoMarecki Ośrodek Kultury im Tadeusza Lużyńskiego zaprasza na WALENTYNKOWY WIECZÓR TRZECH MUZ w niedzielę 12. II. 2012 o godz. 16.00. W programie: Otwarcie wystawy plakatu artystycznego z kolekcji SYLWESTRA MARZOCHA (1954 – 2007) pt. „MIŁOŚĆ! MIŁOŚĆ? MIŁOŚĆ…”. Wybór i prezentacja plakatów: BŁAŻEJ MARZOCH – syn kolekcjonera. Komisarz wystawy: art. plastyk LUIZA WOJCIECHOWSKA-KONOPKA.

Sylwester Marzoch (1956 – 2007) magister administracji, wieloletni sekretarz Miasta Ząbki, społecznik i animator kultury, koneser sztuki. Urodził się i całe życie mieszkał w Ząbkach pod Warszawą. Już jako nastolatek zaczął kolekcjonować polski plakat artystyczny, w wyniku czego jego zbiory osiągnęły liczbę ponad 5000 druków. Nawiązując kontakty ze znakomitymi plakacistami starszego i młodszego pokolenia doprowadził do druku kilkudziesięciu plakatów. Kolekcję uporządkował na bloki tematyczne i według nich zorganizował dziesiątki wystaw w całej Polsce, większość w rodzinnych okolicach. „MIŁOŚĆ! MIŁOŚĆ? MIŁOŚĆ…” to dziewiąta wystawa plakatów z tej kolekcji w Galerii Mareckiego Ośrodka Kultury, pierwsza odbyła się w 2000 roku. Obecnie kolekcją plakatów opiekują się i organizują wystawy synowie KACPER i BŁAŻEJ MARZOCHOWIE. Kontakt: bmarzoch@gmail.com

oraz

Spektakl muzyczny „MIŁOŚĆ, ŁZY I O CO KAMAN”
z wiecznie młodymi przebojami z lat 60-70
w nowych aranżacjach Niezależnej Grupy Artystycznej „MULE W RÓŻ-ach!” z Krakowa
Reżyseria: JERZY RASZKOWSKI.

Występują: ANIA JAŻDŻYK – absolwentka studium aktorskiego l*art studio w Krakowie, JERZY RASZKOWSKI – autor, kompozytor, aktor, reżyser, JACEK BRZESZCZYŃSKI – wokalista jazzowy, instrumentalista, kompozytor, aranżer, autor tekstów

„Miłość, łzy i o co kaman” to zabawny, zaskakujący, pełen subtelnego humoru i finezji spektakl.
To wspomnienie, m.in. o czarze, jaki emanował z Kaliny Jędrusik; uroku „Kabaretu Starszych Panów”; liryce Marka Grechuty; romantyzmie Piotra Szczepanika i dowcipie Bogdana Łazuki. To spotkanie z wiecznie młodymi przebojami o miłości, w nowych aranżacjach i interpretacjach, przeplatanych błyskotliwymi dialogami, które nastrajają optymistycznie i w magiczny sposób przenoszą widzów w atmosferę lat 60-70, a wszystko po to, żeby raz jeszcze poszukać współczesnej odpowiedzi na pytanie: o co w tej miłości kaman?
Zwiastun: http://www.youtube.com/watch?v=lpRU7Fno0wc

2012-02-12_walentynki_afisz-info

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 46, generowano: 0,551s)