Fundacja Otwarte Serce

Fundacja Otwarte Serce
ul. Warszawska 50, 05-270 Marki
799 073 723, fundacja@otwarteserce.pl

Wakacyjny czas w klubie

W lipcu w klubie były realizowane półkolonie dla naszych wychowanków. W tym roku był to czas, kiedy przybliżaliśmy naszym podopiecznym postać Fryderyka Chopina. Młodzież była angażowana również w inicjatywy popularyzujące sport i aktywność ruchową.

Postać kompozytora młodzież poznała uczestnicząc w wycieczkach do Żelazowej Woli i Muzeum Chopina w Warszawie. Zorganizowaliśmy również wycieczkę śladami Fryderyka Chopina po Starym Mieście. Odwiedziliśmy m.in. kościół p.w. Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, gdzie spoczywa serce kompozytora.

Przedstawiając młodzieży sport i aktywność ruchową jako ważne wartości w życiu prowadziliśmy „Dni Sportu”. Wydarzenie było organizowane 3-krotnie. W ramach „Dni Sport” nasi podopieczni brali udział w konkursach i turniejach z nagrodami. Młodzież uczestniczyła ponadto w wycieczce do groty solnej oraz rajdzie rowerowym.

W czasie półkolonii organizowaliśmy także filmoterapię. Dużym zainteresowaniem cieszyło się wspólne muzykowanie. Ta forma spędzania czasu wolnego była popularna szczególnie wśród członków zespołu „Open Heart”, który nieustaje w próbach przez cały wakacyjny okres.

Katarzyna Perzanowska

 

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 51, generowano: 0,530s)