Marecki Ośrodek Kultury

Marecki Ośrodek Kultury
im. Tadeusza Lużyńskiego

ul. Fabryczna 2, 05-270 Marki
22 781-14-06, mokmarki@mokmarki.pl

Wakacyjne pożegnanie z „Przedszkolandią” w MOK w Markach

2011-06-17 zak przedszkolandia_0217Z okazji zakończenia roku k.o. 2010/2011 w Mareckim Ośrodku Kultury odbyły się liczne uroczystości stanowiące podsumowanie pięknej, całorocznej pracy poszczególnych grup i klubów zainteresowań. Jedną z nich jest „Przedszkolandia” -  zajęcia zorganizowane w oparciu o autorski program naszej instytucji, realizowany od kilku lat dla 3-5 latków.
17 czerwca 2011 dzieci, rodzice, pedagodzy i zaproszeni goście spotkali się na uroczystym zakończeniu roku, podczas którego dzieci obejrzały spektakl teatralny p.t.: „Kubuś i przyjaciele” - wystąpili artyści i animowane lalki ? przedszkolaki zaprezentowały także piosenki i tańce, odbyło się wręczenie dyplomów i książek.
Spotkanie rozpoczęła Dyrektor MOK, Krystyna Klimecka witając serdecznie wszystkie dzieci oraz ich gości i zaprosiła na przedstawienie oparte na przygodach lubianego przez wszystkich Kubusia Puchatka i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Piękne dekoracje, sympatyczni bohaterowie i wartka akcja od razu porwały publiczność, która żywo reagowała i nawiązywała kontakt z aktorami chętnie włączając się do proponowanych zabaw, aktywności i konkursów. Aktorzy i ich „mali pomocnicy” zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Po krótkiej przerwie przyszedł czas na występy dzieci – obydwie grupy „Przedszkolandii” zaprezentowały kolejno piosenki, których nauczyły się podczas zajęć z języka angielskiego, prowadzonych przez Annę Dąbrowską-Pękocką oraz piękne piosenki i tańce, które poznawały pod opieką Edyty Czyżkowskiej, Pauliny Borzeckiej i w trakcie zajęć rytmicznych prowadzonych przez Annę Skrzypek. Rodzice i opiekunowie nie kryli wzruszenia kiedy dzieci prezentowały swoje ulubione piosenki w występach solowych przy akompaniamencie Ani Skrzypek.
Chwilę później przyszedł czas na ostatnią, nie mniej wzruszającą część uroczystości – Dyrektor MOK, Krystyna Klimecka podziękowała serdecznie i wręczyła pamiątkowe książki i dyplomy pedagogom prowadzącym zajęcia w „Przedszkolandii”, jednocześnie odbierając od nich i przedstawicieli rodziców szczere słowa podziękowań za wspaniałą organizację zajęć i doskonałe warunki do pracy z dziećmi. Następnie wraz z pedagogami wręczyła dyplomy i nagrody uczęszczającym na zajęcia przedszkolakom oraz pogratulowała wszystkim dzieciom ich wspaniałych osiągnięć i podziękowała za wspólnie spędzony rok im i ich rodzicom, życząc jednocześnie pogodnych, udanych wakacji.
Na koniec, gdy już każdy miał w ręku swój dyplomik nadszedł moment na ostatnie ciepłe życzenia, drobne upominki i pamiątkowe zdjęcia, które na pewno nie raz przywołają wspaniałe wspomnienia czasu wspólnie spędzonego w Mareckim Ośrodku Kultury.
Działanie naszej „Przedszkolandii” wznowimy od września – na zajęcia zapraszamy dzieci w wieku 3-4 lat.


Galeria

Komentarze: 1

  1. Barbara Zbieć pisze:

    Jestem dumna ze swojej córki Edyty Czyżkowskiej i prawdopodobnie ona jest dumna z siebie. Tę sympatyczną, miłą, serdeczną Panią pokochały dzieci i oczywiście z wzajemnością. Dałaś z siebie wszystko tak trzymaj dalej. Kocham Cię.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 49, generowano: 0,711s)