W Sejmiku bez zmian. Rozczarowanie środowisk samorządowych

Marszałkiem Województwa Mazowieckiego ponownie został Adam Struzik (PSL) piastujący ta funkcję nieprzerwanie od siedemnastu lat. Wicemarszałkami i członkami zarządu województwa zostali: Elżbieta Lanc (KO), Janina Orzechowska (PSL), Wiesław Raboczuk (KO), Rafał Rajkowski (KO). Oznacza to, że skład Zarządu Województwa nie zmienił się. 

Środowiska samorządowe miały nadzieje na zmiany w mazowieckim Sejmiku. Konrad Rytel, przedstawiciel Bezpartyjnych Samorządowców w Sejmiku Mazowieckim nawoływał to stworzenia wielkiej koalicji:

- Idealnym rozwiązaniem byłoby stworzenie jeszcze w tym roku w Sejmiku Mazowieckim wielkiej koalicji, która nikogo by nie wykluczała. Sporządziłaby za to listę najpilniejszych problemów do wspólnego rozwiązania. Skoro zarząd województwa ma liczyć 5 osób, to najlepiej byłoby, żeby w jego skład weszło po dwóch przedstawicieli bloków partyjnych – oraz jeden bezpartyjny.

- Skąd taka konstrukcja?

- To niemal dokładne odwzorowanie werdyktu wyborców. To obywatele rozstrzygnęli, że mamy równowagę sił. To wezwanie ludu, a słowo demokracja oznacza tego ludu władzę? Politycy powinni pójść za tym wezwaniem, zanim zaczną próbować przeciągać Rytla na lewo czy na prawo?

Ostateczne rozstrzygnięcia skomentował w ten sposób: - Odnoszę wrażenie, że sejmik stał się jeszcze bardziej upartyjniony niż był poprzednio. Jestem oburzony tym, że w prezydium rady nie znalazł się przedstawiciel największego klubu opozycyjnego jakim jest Prawo i Sprawiedliwość. To jest wbrew jakimkolwiek zwyczajom. Koalicja po prostu oblała egzamin z demokracji.

źródło: https://wio.waw.pl/artykul/adam-struzik-ponownie/556783

 

Komentarze: 2

  1. Arkadiusz Werelich pisze:

    Elżbieta Lanc jest z KO – uzupełniająco.

  2. Poprawione ;-) W materiale źródłowym był błąd.

Zastrzeżenie
Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących – redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 63, generowano: 0,545s)