Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga

Stowarzyszenie
Marki-Pustelnik-Struga
ul. Ząbkowska 64, 05-270 Marki

22 781 23 08,
501 550 416
tpaciorek@wp.pl

W PAŁACYKU po BITWIE – videorelacja z mareckiej inscenizacji o angielskiej rodzinie Briggsów i Bitwie Warszawskiej 1920 r.

 

Szanowni Państwo,

Jak wcześniej informowaliśmy, 16 czerwca br. na deskach nowej sceny Mareckiego Ośrodka Kultury odbyła się premiera najnowszej sztuki o historii Marek pt. „W Pałacyku po Bitwie”, która przybliża losy angielskiej rodziny Briggsów i Whiteheadów w kontekście Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Do niedawna, informacja o mieszczącym się w 1920 r. sztabie oraz kwaterze generałów Wojska Polskiego – gen. Lucjana Żeligowskiego i gen. Jana Rzadkowskiego, uwieczniona na marmurowej tablicy na fasadzie Pałacyku Briggsów,  była nieznana szerszej publiczności. Dzięki aktorom ze Stowarzyszenia Marki-Pustelnik-Struga, zapomniana historia nagle staje jak żywa przed oczami mareckiej widowni.

 Zachęcamy do obejrzenia wideorelacji z inscenizacji nagranej amatorską kamerą. W tym celu należy kliknąć poniżej:

 Kliknij tutaj

 

Ponadto, informujemy, że                 pamiątkowe  książeczki z premiery,

zawierające scenariusz najnowszej sztuki pt. W Pałacyku po Bitwie, są do nabycia za dowolną opłatą w sklepiku pod chórem w kościele parafii św. Izydora.

Kamera:   Artur Rytel-Andrianik, Marcin Skotnicki

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 64, generowano: 0,562s)