Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

W ferie do kina w Markach

Zapraszamy do Pałacu Briggsów na dwanaście bezpłatnych seansów!

Jest takie miejsce w Markach, które szczególnie wiąże się ze sztuką filmową. W latach 50, 60 i 70 w Pałacyku Briggsów (Aleja Piłsudskiego 96) mieściła się Zasadnicza Szkoła Kinooperatorów. W rozpoczynające się 13 lutego ferie zimowe podtrzymamy tradycję i przez dwa tygodnie będziemy zapraszać Was do budynku obecnego gimnazjum na filmowe seanse.

- Po raz pierwszy uruchamiamy bezpłatne kino w okresie zimowym. Zachęcił nas do tego sukces letniej edycji tego przedsięwzięcia, realizowanego  w pobliżu Pałacyku Briggsów. Będą to filmy dla dzieci, młodzieży i dorosłych – podkreśla Jacek Orych, burmistrz Marek.

Pokazy będą odbywały się w dni powszednie oraz w weekendy. W dni wolne od pracy zaprosimy na dwa seanse: najpierw kina familijnego, potem dla starszego odbiorcy. W tygodniu repertuar będzie mieszany. W sumie będzie można obejrzeć 12 produkcji.

- Wstęp jest wolny. Na naszych gości, w oranżerii pałacyku, będzie czekać bezpłatna herbata i czekolada – informuje Emilia Oleksiak, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu.

Szczególny seans przygotowujemy na 14 lutego. Oczywiście będzie wiązał się tematycznie z Dniem Zakochanych. Będziemy mieć dla nich niespodzianki.

- Na naszej stronie internetowej oraz na FB (Miasto Marki) poinformujemy niedługo o programie oraz konkursach organizowanych w ramach kina zimowego – dodaje Emilia Oleksiak.

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 45, generowano: 0,543s)