Szkoła Podstawowa nr 5

Zespół Szkół nr 2
im. Prymasa Tysiąclecia

ul. Wczasowa 5, 05-261 Marki
22 781-18-57, zs2@marki.net.pl

Zespół Szkół nr 2

Zespół Szkół nr 2
im. Prymasa Tysiąclecia

ul. Wczasowa 5, 05-261 Marki
22 781-18-57, zs2@marki.net.pl

VI Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek w ZS2

DSCF0290_1Uroczystym wręczeniem nagród i koncertem laureatów zakończył się w czwartek 20.01.2011r. VI Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek ,,Zaśpiewam Jezuskowi najpiękniej jak potrafię”. Pomysłodawcami i organizatorami konkursu są od samego początku nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 w Markach i co roku w gościnnych murach tej szkoły odbywają się przesłuchania solistów z okolicznych szkół podstawowych i gimnazjów (Marki, Słupno, Nadma). W tym roku do konkursu przystąpiło 35 uczniów z ośmiu szkół (SP2, 3, 4, 5 w Markach, SP1 w Słupnie, SP w Nadmie, Gimnazjum w Słupnie, Gimnazjum nr 2 w Markach). Wykonawców oceniało 5-osobowe jury pod przewodnictwem wokalisty i instrumentalisty Zbigniewa Kamińskiego.

Nagrody laureatom wręczyli Patroni Honorowi Konkursu, a zarazem sponsorzy: Burmistrz Miasta Marki Janusz Werczyński, Proboszcz Parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Markach ks. Stanisław Kalisztan, Radna Miasta Marki Urszula Paszkiewicz i Dyrektor ZS2 w Markach Elżbieta Piszcz. Obecni byli goście – Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Marki Agnieszka Lużyńska, Radny Miasta Marki Paweł Pniewski, rodzice, nauczyciele, opiekunowie i licznie zgromadzeni uczniowie.

Laureaci pierwszych nagród w poszczególnych kategoriach wiekowych (kl. I-III, IV-VI i gimanzjum) zostali wyróżnieni szczególnymi nagrodami ufundowanymi przez Wicemarszałka Sejmiku Województwa Mazowieckiego Krzysztofa Strzałkowskiego. Dyplomy, pamiątkowe długopisy i kalendarze otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu, wyróżnieni kolorowe plecaczki, a laureaci I, II i III miejsca ponadto pamiątkowe statuetki.

Najlepszymi solistami w poszczególnych kategoriach wiekowych byli:
kat. kl. I-III
1. Dominika Zachłowska, SP2 Marki
2. Tereska Przetacka, SP5 Marki
2. Marysia Janusz, SP5 Marki
3. Daria Gastoł, SP3 Marki
3. Sandra Dziewulska, SP Nadma
wyróżnienia: Marta Śliwińska SP5 Marki, Szymon Paciorek SP Nadma

kat. kl. IV-VI
1. Weronika Hebda, SP5 Marki
1. Zofia Ossowska, SP3 Marki
2. Sylwia Grzywińska, SP5 Marki
2. Emil Paczkowski, SP5 Marki
3. Klaudia Godlewska, SP5 Marki
3. Joanna Szczęsna, SP Nadma
wyróżnienia: Laura Zych SP4 Marki, Karolina Mańk SP2 Marki, Jan Zając SP1 Słupno

kat. gimnazjum
1. Magdalena Janicka, Gimnazjum w Słupnie
2. Małgorzata Szymańska, Gimnazjum nr 2 w Markach
2. Krzysztof Banaszek, Gimnazjum nr 2 w Markach
3. Monika Składanowska, Gimnazjum w Słupnie
3. Anna Krawiecka, Gimnazjum nr 2 w Markach

Czwartkową uroczystość zakończył koncert laureatów, w którym jeszcze raz nagrodzeni soliści zaśpiewali publiczności oraz Jezuskowi – najpiękniej, jak tylko potrafili. A ich interpretacje wzruszyły i zachwyciły wszystkich.

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 60, generowano: 0,557s)