Veto w Markach – nowa inicjatywa!

Część z Was pewnie pomyśli – przeciwko czemu protestujemy?

Otóż Veto w Markach to nie protest przeciwko komuś bądź czemuś, wręcz przeciwnie. Szlachecka gra karciana Veto to dużo inteligentnej rozrywki, dużo kombinowania i przede wszystkim dużo zabawy przy składaniu własnej talii oraz przy samej grze w klimatach XVII polskiej szlachty.  Fani Henryka Sienkiewicza, Jacka Komudy (i nie tylko oni) będą zachwyceni.

Informacje o samej grze, a ponadto jak zacząć grać i plakat przygotowany specjalnie przez wydawnictwo Kuźnia Gier na turnieje Veto w Markach znajdują się w dalszej części wiadomości.

Veto! to Szlachecka Gra Karciana. Celem gry jest osadzenie na tronie polskim swojego kandydata na króla – elekta.

Veto! to kolekcjonerska gra karciana, czyli taka, w której każdy z graczy buduje swoją własną, niepowtarzalną talię i gra nią z rywalami. W Veto! gracze mogą wybierać karty do swojej talii spośród kilkuset dostępnych wzorów. Każda karta ma swoje niepowtarzalne działanie i jest ozdobiona oryginalną ilustracją. Jeśli nie jest Ci już więcej potrzebna, możesz wymienić ją na inną wśród pozostałych graczy!

Fabularnie Veto! oparte jest na historii XVII-wiecznej Polski, książkach Sienkiewicza i Komudy oraz inwencji własnej autorów gry. Dlatego znajdziecie w nim postaci historyczne, bohaterów dzieł wyżej wymienionych autorów oraz te wymyślone przez nas samych. Chcesz zaznać losów Skrzetuskiego, Zagłoby i Bohuna – W takim razie Veto jest dla Ciebie! Nie czekaj, zostań jednym z nas!

Chcesz się nauczyć grać? Napisz do mnie (Paweł „Ikarus” Jaczewski – sędzia Veto II poziom, obecnie 2. pozycja w rankingu ogólnopolskim): ik5780@gmail.com (najbliższy turniej dla początkujących odbędzie się w niedzielę w Warszawie na festiwalu gier planszowych i towarzyskich „Kocioł” -  reklamowanym w Urzędzie Miasta i szkołach mareckich). Jeśli nie masz czasu w niedzielę, możemy się też spotkać indywidualnie w celu nauki gry, pomogę Ci złożyć oraz zapewnię bezpłatnie większość kart, które pomogą Ci zacząć grę).

Możesz się też ze mną skontaktować poprzez prywatną wiadomość na forum wydawnictwa Kuźnia Gier (mój nick: Ikarus): http://www.veto2ed.pl/forum/

Wszystkie szczegóły dotyczące Veto w Markach, informacje o najbliższym turnieju, nagrodach itp. znajdują się tym wątku: http://www.veto2ed.pl/forum/viewtopic.php?f=117&t=5474&start=15

Zapraszam również na FanPage Veto w Markach na Facebooku: https://www.facebook.com/VetoMarki

Wszyscy gracze uczestniczący w turniejach Veto w Markach mają 5% zniżki na wstęp do Jaskini solnej Eden (ul. Bandurskiego 22a. lok 2): http://www.jaskiniaeden.pl/galeria

Dodatkowo zwycięzca (i ewentualnie osoba zajmująca drugie miejsce – jeśli frekwencja na turnieju premierowym wyniesie 10 bądź więcej osób) otrzyma jako jedną z nagród wejściówkę na seans do Jaskini solnej Eden w Markach o wartości 19 zł.

Serdecznie zapraszam na naukę gry i na turnieje!

Paweł „Ikarus” Jaczewski

Przykładowe karty do gry w Veto:

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 52, generowano: 0,576s)