Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Vademecum mareckiego wyborcy

Przygotowaliśmy zestaw praktycznych informacji na temat wyborów samorządowych.

Kogo wybieramy w najbliższych wyborach?

Każdy z mieszkańców otrzyma cztery karty do głosowania. Może oddać po jednym głosie na:

- kandydata na Burmistrza Miasta Marki

- kandydata do Rady Miasta Marki

- kandydata do Rady Powiatu Wołomińskiego

- kandydata do Sejmiku Województwa Mazowieckiego

Kiedy odbywa się głosowanie?

Zapraszamy do lokali wyborczych 21 października (niedziela) od 7.00 do 21.00. Jeśli w pierwszej turze nie zostanie wyłoniony burmistrz, druga tura odbędzie się 4 listopada – również od 7.00 do 21.00. Prosimy pamiętać o zabraniu dokumentu potwierdzającego tożsamość (ze zdjęciem i numerem PESEL).

Kto może głosować?

Każdy, kto najpóźniej w dniu wyborów kończy 18 lat i jest zameldowanym mieszkańcem Marek (lub jest wpisany do rejestru wyborców).

 Jak wybieramy radnych?

W porównaniu z poprzednimi wyborami doszło do bardzo dużej zmiany. Zostały zlikwidowane okręgi jednomandatowe. Zastąpiły je cztery okręgi wyborcze – o znacznie większej powierzchni. Mandat radnego w każdym z tych okręgów uzyska pięć (okręg nr 1, 3 i 4) lub sześć osób (okręg nr 2). W podziale mandatów będą uczestniczyć tylko te komitety wyborcze, które w skali całego miasta uzyskają ponad 5 proc. poparcia.

Ile trwać będzie kadencja radnych i burmistrza?

Tu także zaszła zmiana. Kadencja została wydłużona o rok, czyli potrwa pięć lat.

Gdzie mam głosować?

Tradycyjnie głosowanie odbywa się w obiektach edukacyjnych:

Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Szkolna 9

Obwód nr 1

Aleja Piłsudskiego strona parzysta nr 2-42, Dworska, Gerwazego, Klucznikowska, Kosynierów,  Kujawska, Leśna, Pałacowa, Podkomorzego, Pomorska, Protazego, Romantyczna, Soplicy, Szpitalna, Szwoleżerów, Tadeusza, Telimeny,  Warmińska, Wereszczakówny, Wiejska, Wojskiego, Zamkowa, Ząbkowska strona nieparzysta nr 1 – 35A, strona parzysta nr 2- 26L, Zielna, Zosi.

Obwód 2

Aleja Piłsudskiego strona parzysta od nr 44 – 92, Dojazdowa, Gorzowska, Jana Kazimierza, Jasna, Kaszubska, Katowicka, Konopnickiej, Kołobrzeska, Koszalińska, Krakowska, Lubelska, Malinowa, Mazurska, Olsztyńska, Opolska, Orzeszkowej, Płocka, Paderewskiego, Płońska, Poznańska, Rodziewiczówny, Różana, Sadowa, Siedlecka, Skłodowskiej, Słowackiego, Słupecka, Szczecińska, Szkolna, Szydłowiecka, Traugutta, Urocza, Warszawska, Wrocławska, Zakopiańska, Ząbkowska strona parzysta nr 28 – 56G, strona nieparzysta nr 37 – 79, Zieleniecka.

Zespół Szkół nr 1, al. Piłsudskiego 96

Obwód nr 3

Aleja Piłsudskiego strona parzysta nr 94-102, Braci Briggsów,  Fabryczna, Jaracza, Lotników, Lisa Kuli, Mazowiecka,  Miła,  Modrzejewskiej, Solskiego, Ząbkowska strona parzysta nr 58  - 70,  strona nieparzysta nr 81 – 95.

Obwód nr 4

Bociania, Dobra, Dzika, Gołębia, Jagiełły, Jana Pawła II, Jasińskiego, Jaskółcza, Jastrzębia, Kopernika, Królowej Jadwigi,  Krucza, Lisia, Łosia, Orla, Popiełuszki, Rysia, Sikorskiego, Skowronia, Sokola, Sowia, Sowińskiego, Sportowa, Wilcza,  Wronia, Wyspiańskiego, Wyszyńskiego, Zajączka, Żbika,  Żurawia.

Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Duża 3

Obwód nr 5

Aleja Piłsudskiego strona parzysta nr 104 -204, Batorego, Broniewskiego, Cicha, Duża, Górska, Lipowa, Łąkówek, Matejki, Moniuszki, Mokra, Podgórska, Prosta, Prusa, Rybna, Spokojna, Starzyńskiego, Stepowa, Szeroka, Topolowa, Tuwima, Wydmowa, Zimna, Żółwia.

Obwód nr 6

Bagienna, Baśniowa, Brzozowa, Ceglana, Gliniecka, Główna, Jowisza, Kręta, Księżycowa, Marsa, Miedziana, Morska, Partyzantów, Platynowa, Przyleśna, Saturna, Srebrna, Stawowa,  Strzelecka, Szczęśliwa, Teligi, Wesoła, Wiśniowa, Wschodnia, Wspólna, Zabawna, Zachodnia, Złota, Żabia, Żeglarska.

Zespół Szkół nr 2, ul. Wczasowa

Obwód nr 7

Agrarna, Akacjowa, Aleja Piłsudskiego strona parzysta nr 206-256A, Aleja Piłsudskiego strona nieparzysta nr 221 – 293A,  Amarantowa, Bajkowa, Błękitna, Borówkowa, Bukowa, Cisowa, Cmentarna, Dębowa, Długa, Dziewanny, Fiołkowa, Jarzębinowa, Klonowa, Kolorowa, Konwalii, Legionowa, Letnia, Łączna, Majora Billa, Michalicka, Modrzewiowa, Niecała, Nowa,  Obrońców, Pałacha, Pastelowa, Podleśna, Pogodna, Poławskiego,  Pomarańczowa, Poprzeczna, Poziomkowa, Radna, Rolna,  Rynkowa, Sasanki, Słowików, Spacerowa, Strumykowa, Szarotki,  Szczygla, Tęczowa, Torfowa, Turystyczna, Wczasowa, Wenecka,  Wierzbowa, Wiewiórki, Wilgi, Wiosenna, Wrzosowa, Zbożowa, Zielona, Ziołowa, Żurawinowa, Żytnia, Źródlana.

Obwód nr 8

Aleja Piłsudskiego nr 177 -219, Baczyńskiego, Batalionów Chłopskich, Ceramiczna, Dąbrowskiego, Długosza, Dolna, Graniczna, Grażyny, Kamienna, Kossaka, Królowej Marysieńki, Kukier, Kusocińskiego, Legionów Polskich, Makuszyńskiego, Magnolii, Mała, Maratońska, Marmurowa, Okrzei, Olimpijska, Orła Białego, Piaskowa, Piotrówka, Pogonowskiego, Przydrożna, Reja, Skorupki, Sobieskiego, Środkowa, Wąska, Wybickiego, Żwirowa.

Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Pomnikowa 21

Obwód nr 9

Aleja Piłsudskiego strona nieparzysta nr 143C -175, Andersa, Asnyka, Balladyny, Brzechwy, Chopina, Chotomskiej, Dmowskiego, Fredry, Gałczyńskiego, Grota Roweckiego, Hallera, Jutrzenki, Karłowicza, Kasztanowa, Kmitówek, Krasińskiego, Kraszewskiego, Kurpińskiego, Kwiatowa,  Leśmiana, Maczka, Nałkowskiej, Niemcewicza, Odrowąża, Pieniążka, Poniatowskiego, Pułaskiego, Reymonta, Różewicza, Rydza Śmigłego, Sienkiewicza, Staffa, Szymanowskiego, Zaciszna, Zbieżna.

Obwód nr 10

Aleja Piłsudskiego strona nieparzysta nr 103-143B, Chocimska, Ciurlionisa, Grunwaldzka, Harcerska, Jesienna, Lisi Jar, Małachowskiego, Napoleona, Norwida, Parkowa, Pomnikowa, Przeskok, Ruczaj, Stokrotki, Szczepowa, Walewskiej, Zakole.

Zespół Szkół Nr 1 – Dom Katolicki, ul. Piłsudskiego 93

Obwód nr 11

Aleja Piłsudskiego nr 79 – 101, Bielówek, Mieszka I, Okólna strona parzysta nr 16 – 56, strona nieparzysta nr 25C – 59D, Przesmyk, Słoneczna, Zakątek.

Obwód nr 12

Bandurskiego, Bolesława Chrobrego, Hoovera, Kresowa, Promienna, Rejtana, Ustronie.

Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Okólna 14

Obwód nr 13

11 Listopada, Architektów, Bankowa, Bema, Budowlana, Chemików, Czackiego, Dziennikarska, Elektryków, Geodetów, Geologów, Głowackiego, Handlowa, Instalatorów, Inżynierów, Kartografów, Kołłątaja, Literacka, Łącznościowa, Mickiewicza, Nauczycielska, Pocztowa, Polna, Równa, Rzemieślnicza, Staszica, Urbanistów.

Obwód nr 14

Aleja Piłsudskiego strona nieparzysta nr 1-77, Barbary, Barska, Bilewiczów, Butrymów, Czarnieckiego, Heleny, Hetmańska, Husarii, Janczarów, Jasnogórska, Kamieniecka, Ketlinga, Kiemliczów, Kilińskiego, Kmicica, Kordeckiego, Kościuszki, Kowalskiego, Kozacka, Krótka, Krymska, Krzywa, Kurcewiczów, Laudańska, Longinusa, Okólna strona parzysta nr 2 -14, strona nieparzysta nr 1 -25B, Oleńki, Podolska, Rzędziana, Skargi, Skrzetuskiego, Sosnowa, Świerkowa, Tatarska,  Wiśniowieckiego, Wołodyjowskiego, Wołyńska, Zagłoby, Zygmuntowska, Żeromskiego, Żółkiewskiego.

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 61, generowano: 0,536s)