Księża Michalici

Księża Michalici
al. Piłsudskiego 252
05-261 Marki

V Ogólnopolskie Michalickie warsztaty liturgiczno-muzyczne w Markach

Ruszyły zapisy na piątą edycję Ogólnopolskich Michalickich Warsztatów Liturgiczno-Muzycznych, które odbędą się w dniach 8-11 października 2009 roku w Markach. Organizatorem czterodniowych zajęć jest Towarzystwo Powściągliwość i Praca Księży Michalitów przy współpracy z Miastem Marki i Gminą Radzymin. Program adresowany jest do młodzieży z całej Polski. Na zakończenie, w niedzielę 11 października młodzież zaprezentuje swoje osiągnięcia w czasie Papieskiego Koncertu Modlitewnego o godz. 12.00, który odbędzie się w Kościele św. Izydora w Markach. Koncert poprzedzi uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera.

Czterodniowe warsztaty poprowadzą krakowscy dyrygenci i kompozytorzy: Piotr Pałka, Hubert Kowalski i Magdalena Makarewicz-Sternicka. W programie uczestniczył będzie również Piotr Dołęgowski, nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu. Dla podniesienia rangi warsztatów organizatorzy zaprosili Orkiestrę Symfoniczną Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu, która zasili pozostałych instrumentalistów w czasie zajęć, prób i koncertu finałowego.

Konferencję na temat liturgii i muzyki kościelnej wygłosi Jan Pospieszalski, który uczestniczył już w czterech poprzednich edycjach warsztatów. Pan Pospieszalski poprowadzi również niedzielny koncert.

Szczególnym gościem warsztatów będzie Jacek Sowiźrał (Niemcy) – solista operowy, który poprowadzi zajęcia związane z właściwym regulowaniem oddechu w czasie śpiewu, poprawną dykcją muzyczną i literacką. Solista zaśpiewa z uczestnikami w czasie koncertu finałowego.

Warsztaty organizowane są dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Marki i Gminy Radzymin.

Zgłoszenia do 5 października 2009 roku
Dla młodzieży z Miasta i Gminy Radzymin warsztaty są darmowe
Karta zgłoszenia i bliższe informacje na:
www.oltarz.pl oraz www.michalici.pl

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 61, generowano: 0,543s)