UKS Sanchin

Uczniowski Klub Sportowy SANCHIN
ul. Okólna 14
05-270 Marki

606 68 38 30
wpgoju@wp.pl

V OGÓLNOPOLSKI LETNI OBÓZ GOJU RYU KARATE DO

W dniach 03.-13.07.2012 r. w Rowach odbył się V Ogólnopolski Letni Obóz Goju Ryu Karate Do JKF Goju Kai. Ośrodek, w którym przebywaliśmy oddalony był od morza o 50 m oraz miał do dyspozycji boiska do piłki nożnej oraz siatkówki i place zabaw dla najmłodszych. Głównym atutem jednak była bliskość morza. Treningi odbywały się 2 razy dziennie na plaży lub w salce (w zależności od pogody).

Ze względów technicznych ćwiczący zostali podzieleni na dwie grupy treningowe 9 – 6,3 kyu oraz powyżej. W grupie młodszej przerobiono cały program egzaminacyjny do stopnia 6,3 kyu włącznie zwracając uwagę na pozycje.W grupie starszej zajęcia oparto na nauce form oraz wykorzystaniu elementów Kata w samoobronie. Dogłębnie przerobiono materiał od Gekisai Ichi do Seipai, a „na deser” prowadzący zajęcia Shihan Piotr Wysocki (5 Dan) nauczał ruchów Kata Suparinpei, z którym spróbujemy się „zmierzyć” w trakcie jesiennego seminarium. Każdy trening rozpoczynał się i kończył kilkukrotnym wykonaniem kata Sanchin i Tensho. Shihan cierpliwie tłumaczył różnice w tych „podobnych” formach, wynikające z innego oddychania i napięcia mięśniowego.

Ale wypoczynek na morzem to nie tylko trening. Program obozu został wzbogacony o liczne atrakcje i wycieczki. W trakcie wyjazdu do Ustki zaliczyliśmy rejs statkiem wycieczkowym po Morzu Bałtyckim, a będąc w Łebie odwiedziliśmy Jura Park, kino 5D i…”Dom do góry nogami”. Z wyglądu niby „zwykły” budynek tylko postawiony na dachu, ale w środku doznania związane z grawitacją są nie zapomniane. Na miejscu skorzystaliśmy z atrakcji w Parku Linowym i Parku Zabaw.

Dopełnieniem programu były konkursy, kalambury i dyskoteki połączone z karaoke i pieczeniem kiełbasek i nim się obejrzeliśmy czas był się już pakować…Po rozmowie z instruktorami ustalono, że przyszłoroczny letni obóz zorganizowany zostanie w tym samym miejscu…do zobaczenia.

Na zakończenie tradycyjnie już odbył się turniej Kata, tym razem zawodnicy zostali podzieleni na cztery kategorie wiekowe, poniżej przedstawiam rezultaty:

Kategoria A (dziewczynki)

I miejsce – Kasia Kaniuka,

II miejsce – Ola Patelska,

III miejsce – Julia Wesołowska,

IV miejsce – Kinga Skórska.

Kategoria B (chłopcy)

I miejsce – Konrad Pachniewski,

II miejsce – Jakub Męczyński,

III miejsce – Eryk Stefaniak,

IV miejsce – Michał Szyszko.

Kategoria C (juniorki)

I miejsce – Kamila Jankowska,

II miejsce – Małgorzata Florczyk,

III miejsce – Alicja Wysocka,

IV miejsce – Izabela Sobek.

Kategoria D (juniorzy)

I miejsce – Paweł Wardziak,

II miejsce – Rafał Florczyk,

III miejsce – Paweł Florczyk,

IV miejsce – Paweł Borowiec.

GRATULUJEMY!!!

W trakcie obozu zajęcia prowadzili:

Piotr Wysocki – 5 Dan,

Monika Wysocka – 3 Dan,

Roman Wilmański – 3 Dan,

Krzysztof Halczuk – 2 Dan,

Piotr Lasecki – 1 kyu.

Pragnę nadmienić, że część wydatków związanych z transportem uczestników oraz niektórymi atrakcjami została pokryta w ramach dofinansowania klubu przez Urząd Miasta Marki, w imieniu zawodników DZIĘKUJĘ !!!

zdjęcia: zespół

Prezes

   UKS „SANCHIN”

    Monika Wysocka

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 78, generowano: 0,664s)