Urząd Miasta Marki

Al. J. Piłsudskiego 95,
05-270 Marki
22 781 10 03, urzad.miasta@marki.pl

Godziny pracy: pn, wt, cz, pt: 8.oo-16.oo,
śr: 10.oo-18.oo

Uwaga na oszustów!

Komunikat mareckiej policji dotyczący oszustw „na policjanta”, „na wnuczka”, „na kuzyna” i „na pracownika gazowni”.

Na terenie miasta Marki nadal dokonywane są wyłudzenia pieniędzy i oszustwa zwłaszcza od osób starszych i samotnie zamieszkujących.

Metoda działania sprawców jest niemal zawsze taka sama. Sprawcy telefonicznie kontaktują się z osobą, którą wcześniej sobie upatrzą i w rozmowie telefonicznej oszukują, że są policjantami lub kuzynami albo administratorami budynków. Proszą o wydanie pieniędzy w gotówce albo pobranie z banku i przekazanie wskazanej osobie.

Znane są przypadki, prośby oszusta pożyczenia pieniędzy na krótki czas dla osoby bliskiej.

Sprawcy tych przestępstw często wykorzystując działanie w grupie 2-3 osób dokonują przekierowania rozmowy do drugiego ze sprawców, który rzeczywiście przedstawia się przez telefon ze stopnia imienia i nazwiska i twierdzi, że jest policjantem.

Policjanci Komisariatu Policji w Markach proszą aby nigdy nie wydawać pieniędzy osobie nieznanej a o wszelkich takich informacjach informować niezwłocznie osobiście Komisariat Policji w Markach.

Prosimy również mieszkańców aby informacje o takiej metodzie działania sprawców była przekazywana wszystkim bliskim i znajomym.

komendant Andrzej Oleksiak

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 63, generowano: 0,547s)