UWAGA CZAD !!!!

W ostatnim okresie czasu lawinowo rosną statystyki zdarzeń w kwestiach zatrucia lub śmierci w wyniku oddziaływania czadu, czyli tlenku węgla (CO) zwanego również „cichym zabójcą”. Codziennie w naszym kraju strażacy wyjeżdżają około 20 razy do działań związanych z ratowaniem życia ludzkiego w wyniku niefrasobliwości, lenistwa, a czasami wręcz głupoty ludzkiej.

Od września 2014 roku do dnia wczorajszego (22 stycznia) KG PSP odnotowała już 2348 zdarzeń, w których zostały poszkodowane 1173 osoby, a 39 poniosło śmierć w wyniku zaczadzenia.

Dlatego ponownie apelujemy do wszystkich, o rozwagę i zdrowy rozsądek, a przede wszystkim o właściwą dbałość o drożność przewodów wentylacyjnych i kominowych, a także okresową ich konserwację co na pewno wpłynie na poprawę warunków naszego bezpieczeństwa. Również okresowe przeglądy piecy opalanych paliwem stałym i gazowym, oraz term gazowych pozwalają nam na ograniczenie możliwości powstania tlenku węgla.

Rozwiązaniem, które w sposób aktywny może nas chronić i alarmować jest na pewno CZUJKA CZADU, której zakup to wydatek około 100-120 złotych, a która może uratować nasze życie oraz naszych najbliższych. Pamiętajmy jednak, że czujka to nie ozdoba i należy również dbać o to by była w pełni sprawna i działała prawidłowo – jakie mogą być skutki braku takich działań niech świadczą dane ze zdarzenia jakie miało miejsce w Jaśle (woj. podkarpackie).

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 62, generowano: 0,538s)