Stowarzyszenie Marki-Pustelnik-Struga

Stowarzyszenie
Marki-Pustelnik-Struga
ul. Ząbkowska 64, 05-270 Marki

22 781 23 08,
501 550 416
tpaciorek@wp.pl

Uroczysta Msza św. z okazji Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Markach. Zapraszamy!

Szanowni Państwo,
zapraszamy Państwa bardzo serdecznie 4 marca 2018 r. na godz. 10:30 do kościoła parafii św. Izydora w Markach na uroczystą Mszę św. w intencji Żołnierzy Wyklętych, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę oraz o Boże błogosławieństwo dla żyjących i nagrodę dla zmarłych.

Program uroczystości:

Godz. 10:00 śpiewanie pieśni patriotycznych przed kościołem. Śpiew poprowadzi Bogusława Sieroszewska ze Stowarzyszenia MARKI-PUSTELNIK-STRUGA wraz z członkami Uniwersytetu III Wieku w Markach.

Godz. 10:30 uroczysta Msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych. We Mszy św. wezmą udział poczty sztandarowe mareckich organizacji społecznych, szkół, kombatanci oraz członkowie Grupy Historycznej Niepodległość*  z dowódcą Andrzejem Górskim na czele.

Bezpośrednio po Mszy św. ok godz. 11:30 odbędzie się inscenizacja historyczna ukazująca dzieje żołnierzy wyklętych po II wojnie światowejRekonstruktorzy z Grupy Historycznej Niepodległość przedstawią mieszkańcom scenę z ulicznego aresztowania. Link z inscenizacji z roku ubiegłego. KLIKNIJ TUTAJ.

Dodatkowo uroczystość uświetni konna grupa rekonstrukcyjna OLK (Ochotnicza Liga Kobiet) Stajni „FRAJDA” w Markach z dowódcą Piotrem Wyszomierskim na czele.

Organizatorem uroczystości jest Stowarzyszenie MARKI-PUSTELNIK-STRUGA,  GH Niepodległość i Towarzystwo Miłośników Polskiej Tradycji i Kultury. 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – polskie święto państwowe poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 Zapraszamy!

*Grupa Historyczna Niepodległość powstała w 2011 roku w Krakowie z inicjatywa pewnego rekonstruktora następnie współzałożycielem grupy w Warszawie był mieszkaniec Marek, Andrzej Górski i grupa jest wszędzie tam, gdzie potrzebuje ich Ojczyzna. Grupa oddaje hołd Polskim Bohaterom tam, gdzie za Polskę walczyli,przelewali krew i oddawali za Nią życie. 1.03.2016 dowódca grupy Andrzej Górski został za swoją działalność został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Srebrnym Krzyżem Zasługi, a 3 listopada 2017 przez Szefa Urzędu d/s Kombatantów, ministra Jana Józefa Kasprzyka, odznaczeniem „PRO PATRIA”.

Galeria

Komentarze wyłączone

WordPress.org - wdrożenie: ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Warszawa, Marki (zapytań: 68, generowano: 0,581s)